logo_2
 

Ile kosztuje wyjazd na narty w Polsce i za granicą?

Ile kosztuje wyjazd na narty w Polsce i za granicą?

Polskie stoki narciarskie co prawda miewają doskonałe warunki do zjazdów, wszystko jednak zależy od jakości zimy w danym roku. Biorąc pod uwagę szalejącą drożyznę i dostępność tras narciarskich jedynie w sezonie zimowym, coraz więcej Polaków rozważa wyjazd za granicę, gdzie szkoła narciarska może zaoferować naukę jazdy na nartach od podstaw, a także o wiele lepsze warunki na szlaku.

Gdzie pojechać na narty w Polsce?

Największa stacja narciarska w Polsce to Białka Tatrzańska. Jest to najchętniej odwiedzane miejsce, do którego kochają wracać zapaleńcy narciarskich wojaży i wielbiciele cudnych krajobrazów.

Stoki narciarskie w Polsce

Poza Białką Tatrzańską doświadczeni narciarze znajdą jeszcze świetne miejscówki do białego szaleństwa i szosowania bez ograniczeń w kurortach, takich jak:

  • w Łomnicy;
  • w Szklarskiej Porębie;
  • w Świeradowie-Zdrój;
  • jak i w Wiśle.

W każdym z tych miejsc możliwe jest zakwaterowanie w ośrodku narciarskim, można wykupić podstawowe ubezpieczenie na czas pobytu. Do dyspozycji gości są także wyciągi kolei krzesełkowych, niestety w niektórych miejscach trzeba wykupić jednodniowy karnet, by korzystać z atrakcji stoku.

Czy warto wybrać się do ośrodka narciarskiego?

Białka Tatrzańska słynie z wielu uroków. W ośrodku szkoleniowym można skorzystać z nauki jazdy od postaw, ale polskich narciarzy przyciąga też życie kulturalne w tej miejscowości.

Ponadto Białka Tatrzańska przygotowana jest na turystów pod względem sportowym, ale też rekreacyjnym. Fani sportu po dniu pełnym białego szaleństwa skorzystać mogą z uroku relaksujących basenów, a także rozrywki w kręgielni.

Ile kosztuje komplet sprzętu narciarskiego na dobę?

Wypożyczenie całego sprzętu narciarskiego na dobę, wynosi od 50 złotych za naty z kijkami, natomiast trzeba jeszcze doliczyć koszt obuwia, kasku oraz potencjalnych ubrań przystosowanych do zjazdu.

Szacując, chcąc wypożyczyć sprzęt na tygodniowy turnus narciarski, koszt wypożyczenia wynosić może od 300 zł do tysiąca.

Czy kupując turnus ośrodka narciarskiego w Polsce, można liczyć na oferty ubezpieczeń turystycznych?

Korzystając z oferty biura turystycznego, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Polskie góry są drogi dla narciarzy, a korzystając z wycieczki zorganizowanej, możemy liczyć także na ubezpieczenie narciarskie.

To nie wszystko, bo ośrodek narciarski, który realizuje wycieczkę, ma zazwyczaj podpisaną umowę na najlepsze stoki, za które nie trzeba płacić z własnej kieszeni.

Ile kosztują narty w Polsce?

Wydawać by się mogło, że narty w Polsce kosztują mniej, niż turnus w szkółce narciarskiej z zakwaterowaniem w ośrodku oraz ubezpieczenie narciarskie w pakiecie, w innym raju europejskim.

Okazuje się jednak, że narty w Polsce to koszt nawet kilku tysięcy złotych, a biorąc pod uwagę ograniczone możliwości tras narciarskich w naszym kraju, często o wiele bardziej opłaca skorzystać z wyjazdu na narty na przykład do Włoch.

Dlaczego warto zaplanować wyjazd na narty do Włoch?

Sezon narciarski we Włoszech trwa praktycznie cały rok z wyłączeniem tras narciarskich na okres potencjalnej konserwacji. Z alpejskich stoków narciarze korzystają bardzo chętnie, jak sami przyznają przede wszystkim z jednego powodu: kultury jazdy.

Co czeka zaawansowanych narciarzy na włoskich stokach narciarskich?

Włoskie stoki narciarskie są lepiej wyposażone od polskich. W odróżnieniu od sytuacji w naszym kraju doświadczeni narciarze z pomocą wyciągów mogą bez trudu dostać się na najlepsze stoki.

Włoskie ośrodki narciarskie prześcigają się w tworzeniu zmyślnych tras, które zadowolą poziomem trudności najlepszych zaawansowanych narciarzy. Najlepsza strefa narciarska, to La Thuile-La Rosiere. Miejsce oferuje niesamowite możliwości do „free-ride”, serwując także cudowne widoki.

Zorganizowany wyjazd obejmuje ubezpieczenie narciarskie

Włoskie stoki narciarskie przystosowane są dla rodzin z dziećmi, a do dyspozycji oferują także strefy SPA oraz opiekę nad dziećmi organizowaną przez animatora dobrej zabawy.

Zorganizowany wyjazd na narty do Włoch, obejmuje wszystkie atrakcje, a w tym ubezpieczenie narciarskie.

Warunki narciarskie we Włoszech stwarzają jedne z najlepszych okoliczności treningowych w Europie

Włoskie Alpy zachwycają, a infrastruktura turystyczna i dbałość o klienta czyni pobyt w takim miejscu miłym i satysfakcjonującym. Włochy są świetnym miejscem na rodzinny wypad z dziećmi, a także samotne treningi wyrafinowanych narciarzy.

Szkółka narciarska do dyspozycji narciarzy

Ośrodek narciarski w ramach turnusu oferuje także wypożyczenie całego sprzętu, potrzebnego na czas kursu. Korzystanie z tras narciarskich jest także darmowe dla uczestników kursu.

Stoki narciarskie są świetnie oznaczone oraz zabezpieczone, a nad nauką jazdy czuwają doświadczeni narciarze instruktory. Ośrodek narciarski wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę oraz udogodnienia dla turystów.

Szkoła doskonalenia dla doświadczonych narciarzy

Chamonix Mont Blanc to jedno z najtrudniejszych miejsc zjazdowych we Włoszech. Co prawda panują tam doskonałe warunki zjazdowe nie tylko dla doświadczonych narciarzy, ale i dla snowboardu.

Ośrodek narciarski w tamtej okolicy oferuje trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności, na pewno nie można odmówić im urozmaicenia i snowparków.

W Chamonix Mont Blanc narciarze mogą korzystać z tras o łącznej długości 119 kilometrów.

31% z nich oznaczonych jest jako bardzo trudne, a 35% uznanych jest za trudne. Ośrodek ten nie jest preferowany dla rodzin z dziećmi, a wyłącznie dla doświadczonych narciarzy.

Ile kosztuje wyjazd na narty do Włoch?

Centralnym ośrodkiem sportu we Włoszech są Dolomity. Zachwycające dech w piersi krajobrazy przypominające norweskie fiordy położone wysoko na północy, stwarzają jedne z najlepszych warunków treningowych na świecie.

Włoska stacje narciarskie dostępne są dla początkujących narciarzy oraz tych zaawansowanych. W pakiecie atrakcji turystycznych do dyspozycji gości są także baseny termalne. Sezon narciarski trwa cały rok i nie dziwi, że jest tyle chętnych do aktywnego wypoczynku właśnie tam.

Tygodniowy wyjazd na narty do Włoch waha się od 8000 do 10 000 złotych. Biorąc pod uwagę standard ośrodka narciarskiego, OC sportowe, ogólne dobre warunki hotelowe i wyżywienie, a także korzystanie ze szkolenia instruktora w ośrodku narciarskim, koszty te nie odbiegają od cen na polskich stokach. W pakiecie niezapomniane przeżycia i cudne krajobrazy, które zostają w pamięci na lata.Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button