logo_2
 

Ochrona Skóry

Ochrona Skóry

Większość z nas lubi mieć ładną opaleniznę. W czasie zimy jest to również możliwe. Należy jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszej skóry. Zwłaszcza w przypadku urlopu w górach.
W zimę warunki pogodowe są szczególnie niekorzystne dla skóry. Śnieg, wiatr, niska temperatura. A w górach dodatkowo słońce. Im wyżej, tym promieniowanie UV również jest wyższe. I to o kilkadziesiąt procent. Bardzo łatwo można nabawić się oparzeń skóry twarzy.

Czego używać do zimowej pielęgnacji naszej skóry?
Przede wszystkim kremów natłuszczających oraz szminek ochronnych do ust. Zawsze przed planowaną jazdą na nartach. Smarować należy głównie odkryte części ciała. Pamiętajmy o tym, żeby kupować kremy z filtrem. Ktoś, kto jest bardzo wrażliwy na oddziaływanie promieni słonecznych, powinien zaopatrzyć się w krem z filtrem 15 SPF. Dla osób, które nie mają bardzo wrażliwej skóry, wystarczy krem z filtrem 8 SPF.
Pomimo tego, iż mamy wrażenie, że słońce nie świeci, to i tak oddziałuje na naszą skórę. Przed każdym planowanym dniem w górach na jeździe na nartach, należy zabezpieczyć skórę kremem.

Wybierając się po raz pierwszy w góry, w celu jazdy na nartach, warto skorzystać z lekcji instruktora. Nauczysz się wszystkiego od podstaw i poświęcisz dużo mniej czasu na samą naukę, a więcej czasu na przyjemność z jazdy. Przede wszystkim będziesz czuć się bezpiecznie.

Koniecznie sprawdź naszą ofertę, jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z nartami. Przewodnictwo kostne, którym dysponujemy, ułatwi Ci naukę i zapewni komfort na najwyższym poziomie.

Przygotowaliśmy ciekawe oferty dla rodzin, osób indywidualnych, a także dla firm. Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz maila. Z przyjemnością odpowiemy.

Szkoła narciarska, Zgorky.plCzuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button