Ochrona Skóry

Ochrona Skóry

Większość z nas lubi mieć ładną opaleniznę. W czasie zimy jest to również możliwe. Należy jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszej skóry. Zwłaszcza w przypadku urlopu w górach.
W zimę warunki pogodowe są szczególnie niekorzystne dla skóry. Śnieg, wiatr, niska temperatura. A w górach dodatkowo słońce. Im wyżej, tym promieniowanie UV również jest wyższe. I to o kilkadziesiąt procent. Bardzo łatwo można nabawić się oparzeń skóry twarzy.

Czego używać do zimowej pielęgnacji naszej skóry?
Przede wszystkim kremów natłuszczających oraz szminek ochronnych do ust. Zawsze przed planowaną jazdą na nartach. Smarować należy głównie odkryte części ciała. Pamiętajmy o tym, żeby kupować kremy z filtrem. Ktoś, kto jest bardzo wrażliwy na oddziaływanie promieni słonecznych, powinien zaopatrzyć się w krem z filtrem 15 SPF. Dla osób, które nie mają bardzo wrażliwej skóry, wystarczy krem z filtrem 8 SPF.
Pomimo tego, iż mamy wrażenie, że słońce nie świeci, to i tak oddziałuje na naszą skórę. Przed każdym planowanym dniem w górach na jeździe na nartach, należy zabezpieczyć skórę kremem.

Wybierając się po raz pierwszy w góry, w celu jazdy na nartach, warto skorzystać z lekcji instruktora. Nauczysz się wszystkiego od podstaw i poświęcisz dużo mniej czasu na samą naukę, a więcej czasu na przyjemność z jazdy. Przede wszystkim będziesz czuć się bezpiecznie.

Koniecznie sprawdź naszą ofertę, jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z nartami. Przewodnictwo kostne, którym dysponujemy, ułatwi Ci naukę i zapewni komfort na najwyższym poziomie.

Przygotowaliśmy ciekawe oferty dla rodzin, osób indywidualnych, a także dla firm. Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz maila. Z przyjemnością odpowiemy.

Szkoła narciarska, Zgorky.pl