logo_2
 

Najdłuższe trasy narciarskie w Europie

Najdłuższe trasy narciarskie w Europie

Kochasz jeździć na nartach, ale już nieco znudziły Ci się krótkie trasy? Zatem musisz wiedzieć, że w Europie są znacznie dłuższe trasy narciarskie, z którymi powinien się zmierzyć każdy miłośnik narciarstwa. Nie bez powodu mówi się, że zjazd ze stoku jest niezwykle przyjemnym momentem. Jeśli więc chcesz, aby ta przyjemność trwała dłużej, to dowiedz się, gdzie znajdują się najdłuższe trasy narciarskie w Europie. Sprawdź nasz artykuł!

Gdzie są najdłuższe trasy narciarskie w Polsce?

Chyba każdy wie, że najdłuższa trasa narciarska w Polsce zlokalizowana jest w Tatrach Wysokich. Biegnie już od szczytu Kasprowego Wierzchu przez Kocioł Goryczkowy aż do Kuźnic. Jej długość wynosi 5400 m, różnica wysokości – 927 m, natomiast średnie nachylenie 17%. Trzeba jednak tutaj odkreślić, że ta trasa jest oznaczona kolorem czarnym, a więc nie jest to idealne miejsce dla początkujących, a jedynie dla doświadczonych narciarzy.

Kolejną najdłuższą trasą narciarską w naszym kraju jest Pilsko-Korbielów. Ma prawie 4500 m długości, różnicę wysokości 757 m, a średnie nachylenie 17%. Długa trasa narciarska znajduje się również w Beskidzie Śląskim w Szczyrku. Zaczyna się ona z najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego – góry Skrzyczne. Jej długość wynosi 3300 m, różnica wysokości – 704 m, a średnie nachylenie 21%.

Gdzie są najdłuższe trasy narciarskie za granicą?

Wielu Polaków uwielbia jeździć na narty za granicę, jednak większość z nich nie wie, gdzie znajdują się najdłuższe trasy narciarskie. Znajdziemy je m.in. we Francji, Włoszech, czy Austrii. Poznaj ich dokładną lokalizację!

Francja: W tym kraju znajdziemy kilka bardzo długich tras narciarskich. Jedną z nich jest trasa Sarenne o długości 16 km, która prowadzi ze szczytu Pic Blanc do Alpe d’Huez. Jest to czarna trasa, która jest polecana jedynie doświadczonym narciarzom. Inną jest trasa prowadząca ze szczytu Aiguille Rouge do wioski Villaroger. Ma ona długość 8 km. Początek trasy oznaczony jest kolorem czarnym, natomiast pozostałe części – czerwonym. Istnieje też 14-kilometrowa trasa (niebieska)  najlepsza dla początkujących. Nauka jazdy na nartach w tym miejscu to sama przyjemność! Trasa zaczyna się na szczycie Les Grandes Platières i prowadzi aż do miejscowości Sixt. Co więcej, jest też trasa L’Escargot, która ma 10 kilometrów i jest oznaczona kolorem zielonym.

Austria: To państwo ma dwie bardzo interesujące trasy narciarskie. Jedną z nich jest trasa “Eleven”, która ma 11 kilometrów długości. Jej start znajduje się na szczycie Greitspitze, a kończy się w centrum Ischgl. Jest ona oznaczona kolorem czarnym – początek trasy, natomiast pozostała długość jest czerwona. Niemniej ciekawa trasa znajduje się też w austriackim Soelden – ma ona długość 15 km. Jedna z jej części jest oznaczona kolorem niebieskim, a druga – czerwonym.

Włochy: Gdy tylko rusza sezon narciarski, mnóstwo Polaków wybiera się do Włoch na narty. Nic dziwnego w końcu znajduje się tam fantastyczna trasa! Znajduje się we włoskiej miejscowości Cervinia. Trasa licząca 20 km oznaczona kolorem czerwonym rozpoczyna się pod szczytem Klein Matterhorn i umożliwia zjazd aż do Valtournenche.

Reasumując, już wiesz, gdzie warto się wybrać, jeśli zależy Ci na długich zjazdach. Dają one mnóstwo korzyści – m.in. dzięki nim marnujemy mniej czasu na kolejki, a poza tym możemy cieszyć się fantastycznymi widokami. Dlatego też nie pozostaje nic innego jak spakować walizkę i wybrać się w góry, aby móc zwiedzać rozmaite zakątki i czerpać radość z jazdy na nartach!Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button