logo_2

Narty we Włoszech — co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Nie da się ukryć, że polskie góry są bardzo malownicze, niemniej jednak to właśnie te zagraniczne dają największy dreszczyk emocji, a przy tym możliwe jest połączenie sportu ze zwiedzaniem świata. Jednym z najczęściej obieranych kierunków są w tym przypadku Włochy, w których znajdziemy niezliczoną liczbę stoków narciarskich oraz polecanych ośrodków szkoleniowych. Nie musisz obawiać się przy tym, że jako początkujący narciarz nie dasz sobie rady z zagranicznymi wycieczkami. Szkoła narciarska Marilleva oferuje naukę od postaw, niezależnie od stopnia zaawansowania oraz wieku uczestników. Wyjazd do Włoch może jednak budzić pewien niepokój zwłaszcza przy pierwszej podróży, gdyż obawiamy się, jak poradzimy sobie w obcym kraju. Co warto wiedzieć przed wybraniem się na narty w Alpy?

Wyjazd na narty do Włoch — niezbędne informacje

Włochy to przede wszystkim piękne krajobrazy i cała masa atrakcji turystycznych. Nawet poza sezonem kraj ten zachwyca swoją urodą i wyjątkowo łagodnym klimatem, a także wspaniałą kuchnią, która ma swoich miłośników na całym świecie. Jest to doskonałe miejsce dla fanów zimowych sportów, ponieważ Włochy zewsząd otoczone są górami, w których znajdziemy liczne kurorty oraz ośrodki narciarskie. Bez wątpienia już po pierwszym pobycie zakochasz się w tym kraju. 

Porozumiewanie się

Włosi są bardzo życzliwym narodem, który nie stroni od kontaktów z obcokrajowcami i nie zamyka się na innych. Co prawda języki nie są ich najmocniejszą stroną, stąd ciężko może być z dogadaniem się po angielsku, choć istnieją tu wyjątki w postaci Wenecji czy Rzymu. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie nauczenie się kilku podstawowych zwrotów po włosku, by porozumieć się przynajmniej w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Warto wspomnieć, że włoski nie jest trudny, a akcent nie przysporzy Ci wielu problemów, stąd nie musisz martwić się, jeśli nie czujesz się poliglotą. W ośrodkach takich jak szkoła narciarska Madonna di Campiglio każdy mówi po polsku. Jest to bardzo ważne, gdyż podczas nauki niezbędne jest pełne przyswojenie teorii, a w obcym języku mogłoby to być niemożliwe.

Co zjeść we Włoszech?

Włochy są z krajem słynącym z doskonałej kuchni. Kto nie lubi spaghetti czy pizzy? Na tym jednak włoska kuchnia się nie kończy! Warto więc w przerwie między zjazdami na stoku wybrać się do lokalnych restauracji i spróbować tradycyjnych specjałów. Ośrodki szkoleniowe znajdujące się w najbardziej ruchliwych okolicach zwykle otoczone są hotelami, w których serwują tamtejsze pyszności. Jeśli chcesz jednak spróbować czegoś prawdziwie regionalnego, unikaj typowo turystycznych barów czy restauracji, które gotują masowo i dość tanio, ale raczej niskojakościowo. 

Narty we Włoszech — co warto zobaczyć?

W zasadzie całe Włochy wręcz kipią od atrakcji turystycznych i różnego rodzaju zabytków. Najlepiej przed wyjazdem sporządzić listę miejsc, które chcemy zobaczyć i zorientować się, w jak dużej odległości od kurortu się one znajdują. W okolicach takich ośrodków jak szkoła narciarska Folgarida z pewnością znajdziesz wiele ciekawych atrakcji, w tym takich, które spodobają się dzieciom. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu, dzięki czemu możesz wybrać się także do bardziej oddalonych lokalizacji. Wyjazd do Włoch to niepowtarzalna okazja do zobaczenia najbardziej malowniczych widoków Europy i to takich, o jakich nawet nie marzyłeś! 

Kilka podstawowych zasad na stoku

Przed wyjazdem na narty do Włoch zapoznaj się także z tzw. dekalogiem narciarza. Jest to zbiór zasad, który panuje na stoku, coś na kształt kodeksu drogowego. Oczywiście w trakcie nauki jazdy w takich ośrodkach jak szkółka narciarska Folgarida instruktorprzekaże Ci całą niezbędną wiedzę, począwszy od podstaw, na bardziej zaawansowanych kwestiach kończąc. Wszystko zależy tu przede wszystkim od stopnia Twoich umiejętności, ponieważ z oferty możesz skorzystać niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy może doskonalisz swój narciarski kunszt. Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button