logo_2
 

5 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

5 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Jak na narty… to do Włoch! Mimo że wiele krajów ma świetne ośrodki narciarskie, to jednak Włochy są najczęstszym wyborem. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą się świetnie bawić, a przy tym odpocząć. Poza tym włoskie ośrodki narciarskie cechuje szereg innych zalet takich jak konkurencyjne ceny, znakomita atmosfera, czy przepyszne jedzenie. To zaledwie kilka powodów, dla których warto wybrać ośrodek narciarski we Włoszech. Jednak jest ich sporo – na który się zdecydować? Poznaj te najlepsze i wybierz odpowiedni!

Passo Tonale – dla tych, którzy dopiero zaczynają

Pierwszym ośrodkiem narciarskim we Włoszech, który jest polecany zwłaszcza osobom początkującym, jest Passo Tonale. Znajduje się on na wysokości 1 880 metrów nad poziomem morza, natomiast wyciągi jeżdżą nawet na wysokość 3 088 metrów nad poziomem morza. Warto tu się wybrać zarówno w październiku, jak i w czerwcu, ponieważ jest to jeden z tych ośrodków, który gwarantuje doskonałe warunki do jazdy przez dosłownie cały sezon. Jest to zdecydowanie najlepsze miejsce zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Warto też tutaj dodać, że osoby uwielbiające białe szaleństwo znajdują też tutaj snowpark, czy trasy narciarstwa biegowego. To zaledwie kilka powodów przemawiających za tym, że warto odwiedzić ten ośrodek narciarski.

Oto najważniejsze zalety tego ośrodka narciarskiego we Włoszech:

  • każdy tutaj znajdzie trasę odpowiednią do swoich umiejętności – zarówno początkujący, średniozaawansowani, jak i zaawansowani,
  • wyciągi na terenie tego ośrodka regularnie przechodzą różne modernizacje,
  • ciekawa oferta après ski w Tonale, doskonałe jedzenie i możliwości rozrywki,
  • wiele hoteli blisko stoków,
  • idealne trasy, aby podszlifować technikę jazdy na nartach.

Cortina d’Ampezzo – doskonały ośrodek dla każdego

Kolejną ciekawą propozycją jest ośrodek narciarski Cortina d’Ampezzo, który posiada 120 km tras narciarskich, jak i 26 wyciągów narciarskich. Podobnie jak ten powyższy, jest przeznaczony dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem, mających już pewne umiejętności, jak i dla zaawansowanych. To, co wyróżnia ten ośrodek, to m.in. stromy czarny stok znajdujący się w całym obszarze narciarskim Dolomiti Superski. Nie ma nic lepszego niż jazda na nartach i podziwianie przepięknych widoków. Warto jednak dodać, że jest to włoski ośrodek narciarski, który oferuje znacznie więcej atrakcji, do których zaliczamy m.in. snowkiting, heliskiing, czy jazdę samochodem po lodzie. Jest to ośrodek narciarski, który często wybierany jest przez rodziny z dziećmi. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić fakt, że znajdziemy tutaj wiele specjalnych stref dla dzieci, jak i różnych miejsc, które umożliwiają pełen relaks po zabawie na stoku.

Corvara – najlepszy dla średniozaawansowanych

Innym znanym ośrodkiem narciarskim we Włoszech jest Corvara, który leży na wysokości 1568 metrów nad poziomem morza i jest częścią terenu narciarskiego Alta Badia. Polecany jest zwłaszcza osobom początkującym. Są tutaj trasy o różnym stopniu trudności – w sumie 53 km. Co więcej, znajdują się również trasy dla narciarzy biegowych. I choć mogłoby się wydawać, że nie jest to odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi, to jest zupełnie na odwrót, ponieważ jest to region, który zapewnia mnóstwo atrakcji takich jak Sellaronda, Lago Boè, czy chociażby Funivia Piz Boè.

Livigno – jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków.

Gdy Polacy wybierają się na narty do Włoch, to bardzo często ich wyborem jest ośrodek narciarski Livigno. Leży on przy granicy włosko-szwajcarskiej. Jest to miejsce, które wyróżnia 115 km tras, natomiast w sezonie narciarskim można korzystać z 31 wyciagów – a wśród nich znajduje się aż 6 gondolowych. Maksymalna wysokość, z jakiej można zjeżdżać na nartach, wynosi aż 2798 metrów nad poziomem morza. Każdy tutaj znajdzie idealną trasę dla siebie, choć w dużej mierze przeważają tutaj łatwe i średniej trudności trasy. Sporą popularnością wśród turystów cieszy się również snowpark Mottolino – mówi się, że jest to najlepszy park w całym kraju!

Champoluc – to znakomity wybór, jeśli uwielbiasz spokój i ciszę!

Chcesz wyjechać z rodzinę na narty, lecz nienawidzisz tłumów i hałasu? W takim razie na pewno spodoba Ci się wioska Champoluc, która wyróżnia się 18 trasami – wśród nich znajdziemy zarówno łatwe (22%), jak i trudne (78%). Najdłuższa trasa ma 3,5 km, a ponadto na terenie ośrodka znajduje się 10 wyciągów. To idealna lokalizacja dla tych, którym marzą się przepiękne widoki, jak i mały ruch. Zazwyczaj udają się tutaj rodziny z dziećmi, ale praktycznie rzecz biorąc, jest to idealny włoski ośrodek narciarski dla każdego!Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button