logo_2
 

Ochrona wzroku

Ochrona wzroku

Okulary narciarskie i gogle. Czyli jak dbać o wzrok na stoku.
Jazda na nartach powinna nam sprawiać 100% przyjemności. Dlatego warto pomyśleć o komforcie naszej jazdy przed zaplanowaną podróżą. Istotnym elementem są gogle bądź okulary narciarskie.

Czy są konieczne?
Jak najbardziej. Bezpieczeństwo naszego wzroku na stoku to priorytet. Zły wpływ na nasz wzrok mają promienie UV, które odbijają się od śniegu. Skutki mogą być naprawdę poważne. Od krótkotrwałej ślepoty śnieżnej po długotrwałe negatywne skutki.

Przy zakupie gogli zwróć uwagę na to, żeby były one firmowe. Wtedy będziesz mieć pewność, że dany produkt rzeczywiście będzie chronić Twój wzrok. Odpowiedni sprzęt powinien odfiltrowywać 100% promieni UV.
Zwróć uwagę również na takie czynniki jak szerokie pole widzenia oraz system zapobiegania zaparowaniu. To z pewnością poprawi Twój komfort jazdy.

Okulary narciarskie:
Tutaj także zwróć uwagę tak jak w przypadku gogli na firmę. Okulary muszą być tak zabudowane, aby nie docierały do Ciebie promienie UV. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne niestety mogą nie zdać rezultatu i na pewno nie ochronią Twojego wzroku.
Jeśli na co dzień nosisz okulary, to przy zakupie zwróć uwagę na budowę gogli. Czy są one dostosowane do noszenia pod nimi okularów.
Możesz też zapytać sprzedawcę o konkretny kolor szybki. Każdy z nich jest dostosowany do danych warunków pogodowych. Dla przykładu kolor szary jest przeznaczony do normalnych warunków jazdy na stoku.
Wzrok jest bardzo ważny. Warto, więc w odpowiedni sposób o niego zadbać.

Nasza szkoła narciarska z przyjemnością odpowie na Twoje pytania związane z nauką jazdy na nartach.
Sprawdź ciekawą ofertę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla rodzin, osób indywidualnych i firm.

Zgorianie,
www.zgorky.pl
Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button