Ochrona wzroku

Ochrona wzroku

Okulary narciarskie i gogle. Czyli jak dbać o wzrok na stoku.
Jazda na nartach powinna nam sprawiać 100% przyjemności. Dlatego warto pomyśleć o komforcie naszej jazdy przed zaplanowaną podróżą. Istotnym elementem są gogle bądź okulary narciarskie.

Czy są konieczne?
Jak najbardziej. Bezpieczeństwo naszego wzroku na stoku to priorytet. Zły wpływ na nasz wzrok mają promienie UV, które odbijają się od śniegu. Skutki mogą być naprawdę poważne. Od krótkotrwałej ślepoty śnieżnej po długotrwałe negatywne skutki.

Przy zakupie gogli zwróć uwagę na to, żeby były one firmowe. Wtedy będziesz mieć pewność, że dany produkt rzeczywiście będzie chronić Twój wzrok. Odpowiedni sprzęt powinien odfiltrowywać 100% promieni UV.
Zwróć uwagę również na takie czynniki jak szerokie pole widzenia oraz system zapobiegania zaparowaniu. To z pewnością poprawi Twój komfort jazdy.

Okulary narciarskie:
Tutaj także zwróć uwagę tak jak w przypadku gogli na firmę. Okulary muszą być tak zabudowane, aby nie docierały do Ciebie promienie UV. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne niestety mogą nie zdać rezultatu i na pewno nie ochronią Twojego wzroku.
Jeśli na co dzień nosisz okulary, to przy zakupie zwróć uwagę na budowę gogli. Czy są one dostosowane do noszenia pod nimi okularów.
Możesz też zapytać sprzedawcę o konkretny kolor szybki. Każdy z nich jest dostosowany do danych warunków pogodowych. Dla przykładu kolor szary jest przeznaczony do normalnych warunków jazdy na stoku.
Wzrok jest bardzo ważny. Warto, więc w odpowiedni sposób o niego zadbać.

Nasza szkoła narciarska z przyjemnością odpowie na Twoje pytania związane z nauką jazdy na nartach.
Sprawdź ciekawą ofertę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla rodzin, osób indywidualnych i firm.

Zgorianie,
www.zgorky.pl