Buty narciarskie

Buty narciarskie

Buty narciarskie dla dzieci.

Jak dobrać odpowiednie buty narciarskie dla dzieci?


Istotną sprawą, jeśli mowa o komforcie jazdy, są właśnie buty narciarskie. Istnieją różne modele butów. Należy dobrać obuwie tak, aby było elastyczne, lekkie i bezproblemowe w kwestii zakładania. To będzie miało duży wpływ na komfort jazdy młodego sportowca. Z pewnością z odpowiednio dobranym sprzętem nie zniechęci się do jazdy na nartach.
Buty dla dzieci różnią się od butów dla osób dorosłych. Przede wszystkim dlatego, że dziecko cały czas rośnie i jego ciało się kształtuje. W związku z tym, buty nie mogą być zbyt mocno usztywnione tak jak w przypadku butów dla dorosłych. Obuwie jest miękkie i elastyczne.

Dla dzieci w wieku 3-8 lat dobrym rozwiązaniem będą buty z jedną klamrą i odchylanym tyłem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dzieci nie będą musiały stresować się długotrwałym zakładaniem butów. Będzie to szybki i łatwy proces. Dla najmłodszych idealnie sprawdzą się klamry z ciągłą regulacją na plastikowej taśmie.

Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci powyżej 8 lat są buty juniorskie z trzema lub czterema klamrami. Jeśli dziecko dopiero zaczyna uczyć się jazdy na nartach, warto zwrócić uwagę na to, żeby skorupy były miękkie.
Przy wyborze obuwia należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przy odpowiednio dobranym obuwiu, stopa wchodzi do buta z lekkim oporem. But musi być tak dopasowany, aby nie był zbyt luźny ani też zbyt ciasny. Pięta musi się trzymać podłoża. Nie może się unosić. W przeciwieństwie do palców, które powinny mieć taką możliwość.

Istotną kwestią jest również to, że dzieci cały czas rosną. Jeśli planujecie spędzić cały sezon na stoku, weźcie pod uwagę możliwość wypożyczenia obuwia. Może zdarzyć się tak, że kupicie buty na początku sezonu, a pod koniec rozmiar obuwia Waszej pociechy będzie o numer czy dwa większy.
Osobiście uważamy, że na początek można wypożyczyć sprzęt. Daje to możliwość na sprawdzenie tego, czy dziecku spodoba się jazda na nartach i jakie modele są dla niego najbardziej odpowiednie.


Sprawdźcie też naszą szkółkę narciarską. Przygotowaliśmy dla Was bardzo korzystne oferty.
https://www.zgorky.pl/cennik/