logo_2
 

Buty narciarskie

Buty narciarskie

Buty narciarskie dla dzieci.

Jak dobrać odpowiednie buty narciarskie dla dzieci?


Istotną sprawą, jeśli mowa o komforcie jazdy, są właśnie buty narciarskie. Istnieją różne modele butów. Należy dobrać obuwie tak, aby było elastyczne, lekkie i bezproblemowe w kwestii zakładania. To będzie miało duży wpływ na komfort jazdy młodego sportowca. Z pewnością z odpowiednio dobranym sprzętem nie zniechęci się do jazdy na nartach.
Buty dla dzieci różnią się od butów dla osób dorosłych. Przede wszystkim dlatego, że dziecko cały czas rośnie i jego ciało się kształtuje. W związku z tym, buty nie mogą być zbyt mocno usztywnione tak jak w przypadku butów dla dorosłych. Obuwie jest miękkie i elastyczne.

Dla dzieci w wieku 3-8 lat dobrym rozwiązaniem będą buty z jedną klamrą i odchylanym tyłem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dzieci nie będą musiały stresować się długotrwałym zakładaniem butów. Będzie to szybki i łatwy proces. Dla najmłodszych idealnie sprawdzą się klamry z ciągłą regulacją na plastikowej taśmie.

Najlepszym rozwiązaniem dla dzieci powyżej 8 lat są buty juniorskie z trzema lub czterema klamrami. Jeśli dziecko dopiero zaczyna uczyć się jazdy na nartach, warto zwrócić uwagę na to, żeby skorupy były miękkie.
Przy wyborze obuwia należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przy odpowiednio dobranym obuwiu, stopa wchodzi do buta z lekkim oporem. But musi być tak dopasowany, aby nie był zbyt luźny ani też zbyt ciasny. Pięta musi się trzymać podłoża. Nie może się unosić. W przeciwieństwie do palców, które powinny mieć taką możliwość.

Istotną kwestią jest również to, że dzieci cały czas rosną. Jeśli planujecie spędzić cały sezon na stoku, weźcie pod uwagę możliwość wypożyczenia obuwia. Może zdarzyć się tak, że kupicie buty na początku sezonu, a pod koniec rozmiar obuwia Waszej pociechy będzie o numer czy dwa większy.
Osobiście uważamy, że na początek można wypożyczyć sprzęt. Daje to możliwość na sprawdzenie tego, czy dziecku spodoba się jazda na nartach i jakie modele są dla niego najbardziej odpowiednie.


Sprawdźcie też naszą szkółkę narciarską. Przygotowaliśmy dla Was bardzo korzystne oferty.
https://www.zgorky.pl/cennik/Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button