logo_2
 

Kim jest instruktor SITN PZN i jak wybrać trenera, który ma uprawnienia instruktorskie

Kim jest instruktor SITN PZN i jak wybrać trenera, który ma uprawnienia instruktorskie

Żeby nauczyć się dobrze jakiejś dyscypliny sportowej, warto postawić na instruktora, który ma faktyczną wiedzę teoretyczną i praktyczną w danej dziedzinie. Zdobycie certyfikatu SITN PZN wymaga od trenera wielu lat szkoleń i egzaminów. Idzie za tym duża jakość nauki i bezpieczeństwo podczas treningu. Zobacz, jak wygląda proces szkolenia trenera PZN i jak wygląda oryginalna legitymacja instruktorka.

Wolisz uczyć się jeździć na nartach taniej, czy bezpiecznie?

Znalezienie trenera z uprawnieniami PZN może nastręczać trudności, zwłaszcza jeśli chodzi o umiejętność rozróżnienia oryginalnej legitymacji, która jest potwierdzeniem jakości danego trenera.

Certyfikat profesjonalnego instruktora narciarstwa SITN na poziomie ISIA lub IVSI to wiele lat treningu i doświadczeń specjalisty, który nie tylko zapewnia wysoką jakość podczas kursu, ale zadba adekwatnie o bezpieczeństwo Twoje i Twoich dzieci.

Takich instruktorów zatrudniamy do naszych szkoleń. Zobacz, jaką ścieżkę przeszli nasi trenerzy, by zdobyć uprawnienia, Możesz z nimi trenować na naszych obozach!

Nasi instruktorzy przez wiele lat szlifowali swoje umiejętności, które z uśmiechem i cierpliwością oferują teraz na naszych wyjazdach.

Co to jest PZN i co oznaczają poszczególne uprawnienia

Zobacz, co oznaczają poszczególne skróty w ścieżce zawodowej instruktorów.

PZN

PZN, to inaczej Polski Związek Narciarski, który trzyma pieczę nad organizacją szkoleń instruktorów. Ponadto poza organizacją szkoleń, PZN zajmuje się także organizacją zawodów i jako członek Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), trzyma pieczę nad promocją i organizacją zawodów narciarskich w Polsce. Legitymacja PZN potwierdza wysokie kompetencje zgodne z normami instytucji.

www.pzn.pl

SITN

SITN to skrót pochodzący od Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Stowarzyszenie zaangażowane jest w ustalanie programu i norm jakości dla zawodowego kształcenia instruktorów i trenerów sportów zimowych i jest instytucją organizującą szkolenia oraz nadającą uprawnienia instruktorskie.

www.sitn.pl

IVSI

Kolejną instytucją, z której legitymacją możesz spotkać się na rynku jest IVSI. Skrót ten oznacza Międzynarodowy Związek Instruktorów Amatorów. Reprezentanci to organizacja non-profit, w której zrzeszają się instruktorzy amatorzy z całego świata. Ścieżka zawodowa w IVSI nie oznacza gorszej jakości nauczania. Są to osoby, które zajmują się kształceniem, nie wybrały jednak ścieżki zawodowej. Organizacja czuwa nad procesem rozwoju i jakości kompetencji instruktora z taką legitymacją.

ivsi.info

ISIA

ISIA to nazwa skrócona Międzynarodowego Stowarzyszenia Instruktorów Narciarstwa. Trener posiadający legitymację ISIA posiada kompetencje najwyższej jakości.

isia.ski

C.T.T.

Aby instruktor mógł wykonywać szkolenia na terenie Unii Europejskiej, musi posiadać certyfikat C.T.T. Europejski Certyfikat Kompetencji, zezwala na świadczenie usług na terenie UE.

Zobacz, jak wygląda legitymacja zawodowego instruktora SITN PZN

Zawodowi instruktorzy PZN posługują się dwoma rodzajami legitymacji. Wzór dotyczy uprawnień, które ujednolicone unifikują kompetencje specjalistów na całym świecie bez względu na kraj, czy system szkolenia.

Uprawnienia zawodowe w narciarstwie typu ISIA

Legitymacja Kamila Dziemby Zawodowego Instruktora PZN (ISIA) z testem C.T.T., który zezwala na prowadzenie szkoleń na terenie Unii Europejskiej.

Uprawnienia instruktora zawodowego SITS PZN (IVSI)

Wzór legitymacji uprawniającej do szkoleń podczas wyjazdów zagranicznych, a także w Polsce.

Uprawnienia PZN — legitymacja instruktora PZN

Zobacz także, jak wygląda wzór legitymacji instruktora należącego do Polskiego Związku Narciarskiego.

Jeśli się uczyć, to wyłącznie z najlepszymi

Nasi instruktorzy mają najlepsze uprawnienia. Staramy się, aby nasza kadra świadczyła usługi wyłącznie na wysokim poziomie. Dzięki temu Ty i Twoje dziecko spędzicie czas na naszych zimowych obozach w najlepszych warunkach, bezpiecznie i w miłej atmosferze.Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button