Polska szkółka
narciarska Livigno

Polska pogoda płata nam figle, dlatego nie zawsze w sezonie zimowym możemy być pewni odpowiedniej ilości śniegu na stokach. Dlatego wielu dorosłych woli wybrać się na narty w miejsce, gdzie zimowa aura jest gwarantowana. Nawet w miesiącach, w których u nas w kraju jest już po sezonie. Włochy świetnie wpisują się w ten krajobraz.

Rozwiń opis

Zgorky szkółka narciarska dla dzieci

Tak się składa, że w wielu włoskich regionach, jak na przykład w Livigno, stacjonuje nasza polska szkółka narciarska. Prowadzimy zajęcia dla dzieci. Dokonywany jest podział na małe grupy do kilku osób w zależności od poziomu umiejętności. Program szkolenia dopasowany jest zaawansowani uczestników. Nasi instruktorzy już tam na Was czekają, zachęcamy do wyjazdu!

Szkolenia narciarskie Livigno – Włochy

Livigno ze względu na zimny i suchy klimat, jest jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich w Alpach. Ta długa na 14 kilometrów dolina leży między malowniczą szwajcarską doliną Engadin i włoską Alta Valtellina. Ośrodek narciarski w Livigno oferuje 115 km tras i aż 33 wyciągi. Do tego dochodzi 40 km tras biegowych, które ze względu na idealne ukształtowanie terenu doskonale nadają się do uprawiania tego typu narciarstwa. Wszystkie te liczby mówią same za siebie i pokazują, dlaczego Livigno jest jednym z ulubionych przez Polaków ośrodków dla narciarzy we Włoszech.

Polska szkoła narciarska Zgorky w Livigno

Licencjonowana szkoła narciarska Zgorky i jej polscy instruktorzy narciarstwa z międzynarodowymi uprawnieniami SITN PZN organizują szkolenia, które pomogą opanować niezbędne umiejętności do samodzielnej jazdy na szerokich, łagodnych stokach. Nasza szkółka narciarska oferuje zajęcia grupowe oraz indywidualne. Zapraszamy do kontaktu z nami, jesteśmy do Państwa dyspozycji, czekamy na telefon lub kontakt elektroniczny i do zboczenia na miejscu, na stoku we Włoszech!

Idealne warunki narciarskie w Livigno

Narciarze w Livigno mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny (Mottolino i Costaccia/Carosello), położonej na wysokości ponad 1 800 metrów n.p.m. Tereny są wprost idealne dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy, poradzą sobie na nich nie tylko dorośli, ale również młodsi. Licencjonowana szkoła narciarska Zgorky i jej polscy instruktorzy narciarstwa z międzynarodowymi uprawnieniami SITN PZN pomogą opanować niezbędne umiejętności do samodzielnej jazdy na szerokich, łagodnych stokach oraz najwyższej klasy snowparkach i funparkach, o różnym stopniu trudności, ośrodek stanowi również prawdziwy raj dla snowboardzistów i miłośników jazdy freestylowej. Nasze szkolenie w kilka dni nauczy każdego podstaw jazdy, a także pomoże poprawić dotychczasowe umiejętności.

Atrakcje w Livigno

W samym środku leży Livigno, niewielka miejscowość, tętniąca życiem niemal przez cały rok. Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, że Livigno stanowi idealny wybór dla wszystkich, którzy w ciągu dnia szaleją na stokach, a wieczorem chcą oddać się nocnemu życiu na parkietach klubów. Dodatkowym atutem, jest strefa wolnocłowa i co się z tym wiąże, niezliczona ilość sklepów z niedrogim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym. Wszystko to sprawia, że Livigno jest jest popularnym celem niejednego wyjazdu narciarskiego do Włoch. Nasz szkółka narciarska prowadzi w Livigno zajęcia dla młodych miłośników nart. W trakcie kilku dni szkolenia Wasze pociechy nauczą się podstaw narciarstwa lub będą poprawiać swoje dotychczasowe umiejętności.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci

Jednym z najpopularniejszych zimowych sportów są narty. Z każdym rokiem przybywa miłośników narciarskiego szaleństwa. Wydawać by się mogło, że stawianie pierwszych kroków na nartach to skomplikowana sprawa, zwłaszcza w przypadku najmłodszych, nic bardziej mylnego, zwłaszcza jeśli szkolenie narciarskie zacznie się od zajęć pod okiem doświadczonych instruktorów z międzynarodowymi uprawnieniami SITN PZN. Wtedy Twoje pociechy połączą naukę z dobrą zabawą, dzięki czemu w kilka dni pokochają narty. Najczęściej w zajęciach biorą udział kilkuosobowe grupy, chętni mogą również zdecydować się na lekcje indywidualne.

Od którego roku można rozpocząć szkolenia narciarskie?

Szkółka narciarska Zgorky oferuje zajęcia dla najmłodszych. Dzieci mogą rozpocząć naukę od 2. roku życia. Jednak należy zwrócić uwagę na to, aby w tym wieku treningi nie były zbyt intensywne, a nauka jazdy na nartach powinna wyglądać trochę inaczej niż w przypadku dorosłych.

Gdzie zacząć szkolenie?

Najlepiej znaleźć dobre przedszkole narciarskie, która zatrudnia doświadczonych instruktorów. Z ich wiedzą zajęcia dla najmłodszych przeprowadzane są w formie zabawy. Na naukę poprawianej techniki przyjdzie jeszcze pora, pierwsze lekcje powinny skupiać się na wprowadzeniu wszelkich elementów narciarskich oraz na oswojeniu się młodych adeptów ze sprzętem narciarskim. Każdego dnia w trakcie szkolenia młodzi adepci uczą się nowych rzeczy.

Nie wymagaj zbyt dużo

Należy pamiętać, że dzieci są różne i tak samo jak dorośli mają różne tempo uczenia się nowych umiejętności. Dlatego nie ma pośpiechu, nie wymagajmy, że od razu 2,5-letni maluch zrozumie podstawy narciarstwa. Bardzo często dopiero po skończeniu 5. roku życia dzieci są gotowe na pierwsze szkolenia narciarskie.

Dobra zabawa

To chyba najważniejsza zasada. Pamiętajmy podczas nauki, że w tym wszystkim chodzi o dobrą zabawę i miło spędzony czas ze swoimi dziećmi.

Jak wygląda nauka jazdy dla dzieci?

Szaleństwo narciarskie na stoku to jedno z najlepszych i najpopularniejszych zajęć w trakcie zimy i nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Liczne grupy miłośników narciarstwa każdego nie może doczekać się nadejścia zimy, aby móc pojeździć na śniegu. Na szczęście w wielu miejscach na świecie, zwłaszcza w górskich rejonach są kompleksy narciarskie, w których sezon trwa dłużej niż w przypadku Polski. Świetnym przykładem są Włochy, gdzie chociażby w miejscowości Livigno panują rewelacyjne warunki narciarskie, które sprawiają, że można tam jeździć od listopada aż do maja! Znajduje się tam również nasza szkółka narciarska, która oferuje zajęcia narciarskie dla młodych amatorów śnieżnego szaleństwa. Szkolenie trwa kilka dni, w trakcie których nasi instruktorzy uczą od podstaw każdego elementu narciarskiego.

Samemu czy szkółka narciarska

Narty są świetną zabawą zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wielu rodziców jednak nie wie jak odpowiednio zabrać się za naukę jazdy swoich maluchów. Z pomocą przychodzi nasza szkółka narciarska. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma poradami, a także jesteśmy do Państwa dyspozycji na stokach we Włoszech, gdzie czekają na Was polscy instruktorzy narciarstwa z międzynarodowymi uprawnieniami SITN PZN.

Pozwól dziecku oswoić się ze śniegiem

Jednym z bardzo często popełnianych błędów przez rodziców jest zbyt ambitne podejście. Maluchy jeszcze nie do końca wiedzą co to śnieg, a my byśmy już chcieli, aby umiały jeździć. Nie należy tak robić! W ten sposób tylko możemy zniechęcić naszą pociechę do tego sportu. Na początku najlepiej zacząć od zabawy na śniegu. Tak właśnie nasi instruktorzy zaczynają szkolenie z najmłodszymi adeptami. W miarę możliwości spędzaj czas ze swoim dzieckiem na śniegu, niech się z nim oswoi.

Znajdź dobre przedszkole narciarskie

Wiele osób próbuje samodzielnie nauczyć swojego dzieci jeździć, ale niestety rzadko udaje się tego sprawnie dokonać. Dzieci często bardziej słuchają obcych osób, które próbują je czegoś nauczyć, niż własnych rodziców, z którymi wolą się bawić. Z pomocą przychodzi przedszkole i szkółka narciarska, w których w trakcie kilku dni zajęć doświadczony instruktor dużo sprawniej przekaże potrzebną wiedzę, a także zwróci szczególną uwagę na to, aby dzieci nie naraziły się na urazy. Szkółka narciarka to same plusy. Nie ma sensu tracić nerwów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nauka jazdy pod opieką instruktora.

Najważniejsza jest rozgrzewka!

Jazda na nartach jest dość męcząca i wymaga kondycji. W związku z tym przed udaniem się na stok należy się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić? Nic trudnego, regularne spacery będą wystarczające.

Jazda pługiem – podstawowy styl

Jazda pługiem to najprostsza technika, od której zaczyna swoją przygodę z nartami pewnie każdy narciarz. Ten styl jest najskuteczniejszym oraz najłatwiejszym sposobem zwalniania, skręcenia i zatrzymywania się. Każda szkółka narciarska zaczyna naukę od tej techniki, więc ucząc swoje dziecko jeżdżenia na nartach, najlepiej skupić się na początek, skupić się właśnie na niej.

Dwa pierwsze dni (niedziela, poniedziałek) zajęcia rozpoczynamy i kończymy przy wyciągu nr. 17 San Rocco. Od wtorku zajęcia zaczynamy i kończymy przy dolnej stacji gondoli na Mottolino. Ostatniego dnia (piątek) przeprowadzamy zawody narciarskie przy wyciągu nr. 10 Ski Lift American lub szkolenie podsumowujące.

Godziny zajęć

10:00–12:30 zajęcia
12:30–13:15 przerwa na lunch
13:15–15:15 zajęcia

Wypełnij formularz, wybierz czas trwania szkolenia i dołącz do Nas

Zapisy

Aby zapisać się do szkółki w Livigno, należy wypełnić formularz rejestracji. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Rodzice zobowiązani są do przygotowania dziecka do zajęć w szkółce, oraz dotarcia na miejsce zbiórki co najmniej 10 minut przed wyznaczoną godziną. Pozostałe dzieci nie mogą czekać na „spóźnialskich”, w razie spóźnienia nie gwarantujemy uczestnictwa w zajęciach.

Podział na grupy

Uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy uwzględniając wiek dzieci oraz stopień zaawansowania podanego w formularzu rejestracji. Po pierwszym dniu zajęć odbywa się weryfikacja umiejętności i w zależności od poziomu uczestników możliwe są korekty w grupach.

Dostępne terminy szkoleń

05.12.2021-10.12.2021

12.12.2021-17.12.2021

19.12.2021-24.12.2021

26.12.2021-31.12.2021

02.01.2022-07.01.2022

09.01.2022-14.01.2022

16.01.2022-21.01.2022

23.01.2022-28.01.2022

30.01.2022-04.02.2022

06.02.2022-11.02.2022

13.02.2022-18.02.2022

20.02.2022-25.02.2022

27.02.2022-04.03.2022

06.03.2022-11.03.2022

13.03.2022-18.03.2022

20.03.2022-25.03.2022

27.03.2022-01.04.2022

03.04.2022-08.04.2022

10.04.2022-15.04.2022

17.04.2022-22.04.2022

24.04.2022-29.04.2022

Zajęcia indywidualne – 35 €/h

8:45–9:45, 15:15–16:15

Zajęcia grupowe

szkolenie 2,5h – 999 zł

Ceny dla osób korzystających z naszych noclegów Wgorky:

2.5h – 777 zł/os
5.15h – 1222 zł/os

Grupa pozim „0” dopłata +111zł

szkolenie 4,5h – 1444 zł

szkolenie 5,15h – 1555 zł

Terminy ferii zimowych

31 stycznia – 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

24 stycznia – 6 lutego 2022 r.

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie.

14 – 27 lutego 2022 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

17 – 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.