logo_2

Polska szkółka narciarska Livigno

Polska pogoda płata nam figle, dlatego nie zawsze w sezonie zimowym możemy być pewni odpowiedniej ilości śniegu na stokach. Dlatego wielu dorosłych woli wybrać się na narty w miejsce, gdzie zimowa aura jest gwarantowana. Nawet w miesiącach, w których u nas w kraju jest już po sezonie. Włochy świetnie wpisują się w ten krajobraz.

ZGORKY SZKÓŁKA NARCIARSKA DLA DZIECI

Tak się składa, że w wielu włoskich regionach, jak na przykład w Livigno, stacjonuje nasza polska szkółka narciarska. Prowadzimy zajęcia dla dzieci. Dokonywany jest podział na małe grupy do kilku osób w zależności od poziomu umiejętności. Program szkolenia dopasowany jest zaawansowani uczestników. Nasi instruktorzy już tam na Was czekają, zachęcamy do wyjazdu!

SZKOLENIA NARCIARSKIE LIVIGNO – WŁOCHY

Livigno ze względu na zimny i suchy klimat, jest jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich w Alpach. Ta długa na 14 kilometrów dolina leży między malowniczą szwajcarską doliną Engadin i włoską Alta Valtellina. Ośrodek narciarski w Livigno oferuje 115 km tras i aż 33 wyciągi. Do tego dochodzi 40 km tras biegowych, które ze względu na idealne ukształtowanie terenu doskonale nadają się do uprawiania tego typu narciarstwa. Wszystkie te liczby mówią same za siebie i pokazują, dlaczego Livigno jest jednym z ulubionych przez Polaków ośrodków dla narciarzy we Włoszech.

POLSKA SZKOŁA NARCIARSKA ZGORKY W LIVIGNO

Licencjonowana szkoła narciarska Zgorky i jej polscy instruktorzy narciarstwa z międzynarodowymi uprawnieniami SITN PZN organizują szkolenia, które pomogą opanować niezbędne umiejętności do samodzielnej jazdy na szerokich, łagodnych stokach. Nasza szkółka narciarska oferuje zajęcia grupowe oraz indywidualne. Zapraszamy do kontaktu z nami, jesteśmy do Państwa dyspozycji, czekamy na telefon lub kontakt elektroniczny i do zboczenia na miejscu, na stoku we Włoszech!

IDEALNE WARUNKI NARCIARSKIE W LIVIGNO

Narciarze w Livigno mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny (Mottolino i Costaccia/Carosello), położonej na wysokości ponad 1 800 metrów n.p.m. Tereny są wprost idealne dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy, poradzą sobie na nich nie tylko dorośli, ale również młodsi. Licencjonowana szkoła narciarska Zgorky i jej polscy instruktorzy narciarstwa z międzynarodowymi uprawnieniami SITN PZN pomogą opanować niezbędne umiejętności do samodzielnej jazdy na szerokich, łagodnych stokach oraz najwyższej klasy snowparkach i funparkach, o różnym stopniu trudności, ośrodek stanowi również prawdziwy raj dla snowboardzistów i miłośników jazdy freestylowej. Nasze szkolenie w kilka dni nauczy każdego podstaw jazdy, a także pomoże poprawić dotychczasowe umiejętności.

Atrakcje w Livigno

W samym środku leży Livigno, niewielka miejscowość, tętniąca życiem niemal przez cały rok. Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, że Livigno stanowi idealny wybór dla wszystkich, którzy w ciągu dnia szaleją na stokach, a wieczorem chcą oddać się nocnemu życiu na parkietach klubów. Dodatkowym atutem, jest strefa wolnocłowa i co się z tym wiąże, niezliczona ilość sklepów z niedrogim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym. Wszystko to sprawia, że Livigno jest jest popularnym celem niejednego wyjazdu narciarskiego do Włoch. Nasz szkółka narciarska prowadzi w Livigno zajęcia dla młodych miłośników nart. W trakcie kilku dni szkolenia Wasze pociechy nauczą się podstaw narciarstwa lub będą poprawiać swoje dotychczasowe umiejętności.

NAUKA JAZDY NA NARTACH DLA DZIECI

Jednym z najpopularniejszych zimowych sportów są narty. Z każdym rokiem przybywa miłośników narciarskiego szaleństwa. Wydawać by się mogło, że stawianie pierwszych kroków na nartach to skomplikowana sprawa, zwłaszcza w przypadku najmłodszych, nic bardziej mylnego, zwłaszcza jeśli szkolenie narciarskie zacznie się od zajęć pod okiem doświadczonych instruktorów z międzynarodowymi uprawnieniami SITN PZN. Wtedy Twoje pociechy połączą naukę z dobrą zabawą, dzięki czemu w kilka dni pokochają narty. Najczęściej w zajęciach biorą udział kilkuosobowe grupy, chętni mogą również zdecydować się na lekcje indywidualne.

OD KTÓREGO ROKU MOŻNA ROZPOCZĄĆ SZKOLENIA NARCIARSKIE?

Szkółka narciarska Zgorky oferuje zajęcia dla najmłodszych. Dzieci mogą rozpocząć naukę od 2. roku życia. Jednak należy zwrócić uwagę na to, aby w tym wieku treningi nie były zbyt intensywne, a nauka jazdy na nartach powinna wyglądać trochę inaczej niż w przypadku dorosłych.

Gdzie zacząć szkolenie?

Najlepiej znaleźć dobre przedszkole narciarskie, która zatrudnia doświadczonych instruktorów. Z ich wiedzą zajęcia dla najmłodszych przeprowadzane są w formie zabawy. Na naukę poprawianej techniki przyjdzie jeszcze pora, pierwsze lekcje powinny skupiać się na wprowadzeniu wszelkich elementów narciarskich oraz na oswojeniu się młodych adeptów ze sprzętem narciarskim. Każdego dnia w trakcie szkolenia młodzi adepci uczą się nowych rzeczy.

Nie wymagaj zbyt dużo

Należy pamiętać, że dzieci są różne i tak samo jak dorośli mają różne tempo uczenia się nowych umiejętności. Dlatego nie ma pośpiechu, nie wymagajmy, że od razu 2,5-letni maluch zrozumie podstawy narciarstwa. Bardzo często dopiero po skończeniu 5. roku życia dzieci są gotowe na pierwsze szkolenia narciarskie.

Dobra zabawa

To chyba najważniejsza zasada. Pamiętajmy podczas nauki, że w tym wszystkim chodzi o dobrą zabawę i miło spędzony czas ze swoimi dziećmi.

JAK WYGLĄDA NAUKA JAZDY DLA DZIECI?

Szaleństwo narciarskie na stoku to jedno z najlepszych i najpopularniejszych zajęć w trakcie zimy i nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Liczne grupy miłośników narciarstwa każdego nie może doczekać się nadejścia zimy, aby móc pojeździć na śniegu. Na szczęście w wielu miejscach na świecie, zwłaszcza w górskich rejonach są kompleksy narciarskie, w których sezon trwa dłużej niż w przypadku Polski. Świetnym przykładem są Włochy, gdzie chociażby w miejscowości Livigno panują rewelacyjne warunki narciarskie, które sprawiają, że można tam jeździć od listopada aż do maja! Znajduje się tam również nasza szkółka narciarska, która oferuje zajęcia narciarskie dla młodych amatorów śnieżnego szaleństwa. Szkolenie trwa kilka dni, w trakcie których nasi instruktorzy uczą od podstaw każdego elementu narciarskiego.

Samemu czy szkółka narciarska

Narty są świetną zabawą zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Wielu rodziców jednak nie wie jak odpowiednio zabrać się za naukę jazdy swoich maluchów. Z pomocą przychodzi nasza szkółka narciarska. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma poradami, a także jesteśmy do Państwa dyspozycji na stokach we Włoszech, gdzie czekają na Was polscy instruktorzy narciarstwa z międzynarodowymi uprawnieniami SITN PZN.

Pozwól dziecku oswoić się ze śniegiem

Jednym z bardzo często popełnianych błędów przez rodziców jest zbyt ambitne podejście. Maluchy jeszcze nie do końca wiedzą co to śnieg, a my byśmy już chcieli, aby umiały jeździć. Nie należy tak robić! W ten sposób tylko możemy zniechęcić naszą pociechę do tego sportu. Na początku najlepiej zacząć od zabawy na śniegu. Tak właśnie nasi instruktorzy zaczynają szkolenie z najmłodszymi adeptami. W miarę możliwości spędzaj czas ze swoim dzieckiem na śniegu, niech się z nim oswoi.

Znajdź dobre przedszkole narciarskie

Wiele osób próbuje samodzielnie nauczyć swojego dzieci jeździć, ale niestety rzadko udaje się tego sprawnie dokonać. Dzieci często bardziej słuchają obcych osób, które próbują je czegoś nauczyć, niż własnych rodziców, z którymi wolą się bawić. Z pomocą przychodzi przedszkole i szkółka narciarska, w których w trakcie kilku dni zajęć doświadczony instruktor dużo sprawniej przekaże potrzebną wiedzę, a także zwróci szczególną uwagę na to, aby dzieci nie naraziły się na urazy. Szkółka narciarka to same plusy. Nie ma sensu tracić nerwów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nauka jazdy pod opieką instruktora.

Najważniejsza jest rozgrzewka!

Jazda na nartach jest dość męcząca i wymaga kondycji. W związku z tym przed udaniem się na stok należy się odpowiednio przygotować. Jak to zrobić? Nic trudnego, regularne spacery będą wystarczające.

Jazda pługiem – podstawowy styl

Jazda pługiem to najprostsza technika, od której zaczyna swoją przygodę z nartami pewnie każdy narciarz. Ten styl jest najskuteczniejszym oraz najłatwiejszym sposobem zwalniania, skręcenia i zatrzymywania się. Każda szkółka narciarska zaczyna naukę od tej techniki, więc ucząc swoje dziecko jeżdżenia na nartach, najlepiej skupić się na początek, skupić się właśnie na niej.

 

Zajęcia grupowe:

 

szkolenie 2,15h – 1111 zł
szkolenie 4,5h – 1555 zł
szkolenie 5,15h – 1666 zł

Szkolenie grupowe trwa przez 6 dni od niedzieli do piątku. W piątek odbywają się zawody narciarskie lub szkolenie podsumowujące. Tego dnia zajęcia są prowadzone tylko w turze porannej.


Szkolenia narciarskie w terminie od 14.01.24 do 23.02.24 oraz świąteczno-sylwestrowe są droższe o +111 zł.

 

25% zniżki dla osób korzystających z naszych noclegów WGORKY:

Dla uczestników o poziomie „0” występuje dodatkowa opłata +111 zł

Jeśli została wybrana opcja szkolenia 5,15h każdy kursant powinien mieć codziennie 12 – 15 euro na lunch z instruktorem.


Zajęcia indywidualne:


1h – indywidualnie = 45 euro/200 zł

1h – 2 osoby z jednym instruktorem = 70 euro/310 zł
1h – 3 osoby z jednym instruktorem = 90 euro/400 zł
1h – 4 osoby z jednym instruktorem = 100 euro/450 zł

Terminy szkoleń narciarskich: 

 • 03.12.2023 – 08.12.2023
 • 10.12.2023 – 15.12.2023
 • 17.12.2023 – 22.12.2023
 • 27.12.2023 – 01.01.2024
 • 31.12.2023 – 05.01.2024
 • 07.01.2024 – 12.01.2024
 • 14.01.2024 – 19.01.2024
 • 21-01.2024 – 26.01.2024
 • 28.01.2024 – 02.02.2024
 • 04.02.2024 – 09.02.2024
 • 11.02.2024 – 16.02.2024
 • 18.02.2024 – 23.02.2024
 • 25.02.2024 – 01.03.2024
 • 03.03.2024 – 08.03.2024
 • 10.03.2024 – 15.03.2024
 • 17.03.2024 – 22.03.2024
 • 24.03.2024 – 29.03.2024
 • 31.03.2024 – 05.04.2024

Dwa pierwsze dni (niedziela, poniedziałek) zajęcia rozpoczynamy i kończymy przy wyciągu nr. 17 San Rocco. Od wtorku zajęcia zaczynamy i kończymy przy dolnej stacji gondoli na Mottolino. Ostatniego dnia (piątek) przeprowadzamy zawody narciarskie przy wyciągu z nr. 17 San Rocco lub szkolenie podsumowujące. Tego dnia szkolenie odbywa się tylko w turze porannej.

Mapa

Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Godziny zajęć grupowych

10:00
START

Godzina 10:00
Rozpoczęcie szkolenia, poranna tura szkoleniowa

 • Powitanie uczestników oraz przeprowadzenie rozgrzewki
 • Przedstawienie tematu zajęć oraz przejazd na wybrane trasy
 • Ćwiczenia dostosowane do poziomu umiejętności grupy

 

12:15
LUNCH

Godzina 12:15

Koniec porannej tury szkoleniowej.
Przerwa na lunch na stoku

 • Przerwa pod opieką instruktora (szkolenie 5h 15min) lub rodzica (szkolenie 4h 30min)
 • Pomoc instruktora w zakupie lunchu
 • Odpoczynek i posiłek w przyjaznej atmosferze
 • Możliwość podzielenia się wrażeniami z kolegami i koleżankami ze szkolenia
13:00
II TURA

Godzina 13:00

Popołudniowa tura szkolenia narciarskiego

 • Kontynuacja szkolenia i ćwiczenia na stoku
 • Doskonalenie wcześniej poznanej techniki jazdy
 • Trening z elementami jazdy zabawowej
15:15
KONIEC

Godzina 15:15

Zakończenie dnia szkoleniowego

 • Podsumowanie zajęć i wskazanie elementów technicznych, które wymagają poprawy
 • Zmotywowanie do dalszej nauki i jazdy na nartach
 • Odbiór dzieci przez rodziców/opiekunów

Szkolenie grupowe trwa przez 6 dni od niedzieli do piątku w wybranym wariancie czasowym:

 • Szkolenie 2h 15min odbywa się w turze porannej 10:00 – 12:15 lub popołudniowej 13:00 – 15:15.
 • Szkolenie 4h 30min odbywa się od 10:00 – 15:15 ale podczas przerwy (45min) rodzic opiekuje się dzieckiem podczas lunchu.
 • Szkolenie 5h 15min odbywa się od 10:00 – 15:15 w którym kursant zostaje pod opieką instruktora podczas przerwy na lunch.


W piątek(ostatni dzień) odbywają się zawody narciarskie lub szkolenie podsumowujące. Tego dnia zajęcia prowadzone są tylko w turze porannej.

Godziny zajęć indywidualnych

08:50
START

Godzina 8:50
Rozpoczęcie porannych zajęć indywidualnych

 • Zajęcie indywidualne dla dzieci i dorosłych
 • Indywidualizowanie oraz personalizowanie ćwiczeń i uwag
 • Idealnie dopasowane trasy, tempo oraz trudność do kursanta
 • Możliwości skorzystania kilku osób równolegle z jednym instruktorem
09:50
KONIEC

Godzina 9:50
Koniec zajęć indywidualnych

 • Zakończenie zajęć wraz z fachowym omówieniem postępów kursanta
 • Przekazanie dalszych wskazówek do ćwiczeń własnych i samodoskonalenia
15:20
START

Godzina 15:20
Rozpoczęcie popołudniowych zajęć indywidualnych

 • Zajęcie indywidualne dla dzieci i dorosłych
 • Indywidualizowanie oraz personalizowanie ćwiczeń i uwag
 • Idealnie dopasowane trasy, tempo oraz trudność do kursanta
 • Możliwości skorzystania kilku osób równolegle z jednym instruktorem
16:20
KONIEC

Godzina 16:20
Koniec zajęć indywidualnych

 • Zakończenie zajęć wraz z fachowym omówieniem postępów kursanta
 • Przekazanie dalszych wskazówek do ćwiczeń własnych i samodoskonalenia

Szkolenie indywidualne odbywa się codziennie.
Od niedzieli do piątku lekcje indywidualne prowadzone są w godzinach

 • 8:50 – 9:50
 • 15:20 – 16:20

W soboty zajęcia indywidualne prowadzone są przez cały dzień w godzinach:

 • 9:00 – 16:00


Szkolenie indywidualne przeznaczone jest zarówno dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button