Polska szkółka
narciarska Marilleva

Marilleva Folgarida to fenomenalny ośrodek narciarski we Włoszech. Oferuje odwiedzającym 150 km tras oraz niesamowite połączenia między stokami. Ciekawostką jest, że ich pokonanie jest możliwe tylko na nartach. 

Różny stopień trudności szlaków, tory saneczkowe, szkolenia narciarskie dla dzieci i dorosłych, niezapomniane doznania i mnóstwo emocji. Tak naprawdę to tylko namiastka wrażeń, które czekają na każdego miłośnika sportów zimowych, bo…

Rozwiń opis

Funivie Folgarida Marilleva to nie jest tylko wypoczynkowy kurort w Alpach. To istna zimowa enklawa dla narciarskich rodzin, snowboardzistów i freestylerów.

Czego możecie się spodziewać? Ponad 60 km tras narciarskich, 25 nowoczesnych wyciągów i aż 36 sektorów o zróżnicowanej skali trudności (38% – łatwe, 49% – średnie, 13% – trudne), które czekają na swoich kolejnych odkrywców. Kto się z tym zmierzy? Kto jest gotowy na zdobycie legendarnych szczytów? Licencjonowana szkółka narciarska Marilleva i jej polskojęzyczni instruktorzy zrobią wszystko, abyście wskoczyli na wyżyny swoich możliwości narciarskich.

Marilleva Folgarida Włochy – Centrum najpiękniejszych alpejskich stoków

Zrównoważony, łagodny klimat oraz duża przestrzeń to raj dla rodzin i idealny sposób na aktywne ferie z dziećmi w górach. Funivie Folgarida Marilleva to bez wątpienia śnieżna kraina marzeń dla najmłodszych.

Najlepsze ośrodki narciarskie to takie, które oprócz szerokich i dobrze nasłonecznionych stoków posiadają również bogatą ofertę hotelową dla podróżnych. Dostępne hotele dla rodzin z dziećmi Marilleva oraz liczne obiekty noclegowe to gwarancja komfortu i wysokich standardów alpejskiego regionu. Zaskoczy Was ich lokalizacja. Duża część z nich ulokowana jest bezpośrednio przy stokach i zboczach górskich oraz w pobliżu znanej na całym świecie trasy, która łączy Folgarida Marilleva z dwoma urokliwymi miasteczkami – Madonna di Campiglio i Pinzo. Każda z tych miejscowości uznawana jest za wieczną krainę sportów zimowych. A wszystko to z zaledwie jednym karnetem narciarskim w dłoni. Alpejska sieć tras o długości 150 km to niezapomniane doświadczenie, które napawa dumą i wzruszeniem.

To jeszcze nie koniec wrażeń, bo do najciekawszych stoków Marilleva Folgarida możecie dotrzeć również pociągiem Dolomiti Express. Już sama nazwa linii wskazuje, że nie będzie to powolna przejażdżka. Ot, chwila na relaks, oddech i podziwianie przepięknego krajobrazu doliny Val di Sole za oknem. To wygodny i lubiany przez narciarzy sposób transportu i uwaga – bezpłatny! Stacja końcowa kolei naziemnej ulokowana jest w pobliżu stacji początkowej ośmiomiejscowej kolejki linowej, która w zaledwie kilkanaście minut osiąga wysokość 2040 m n.p.m.

Nie przegapcie okazji na podróż do krainy, gdzie wszystko krąży wokół pasji do sportów zimowych i miłości do piękna natury. Najlepszy ośrodek narciarski w Alpach, licencjonowana szkółka narciarska Marilleva, polskojęzyczni instruktorzy z uprawnieniami SITN PZN oraz IVSI i ISIA to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących narciarzy, jak i osób pragnących szlifować zdobytą wcześniej technikę. Podsumowując, Marilleva Folgarida to ośrodek narciarski stworzony dla Was i z myślą o Was!

Tereny narciarskie: od 900 do 3016 m n.p.m.
Łącznie 270 km tras:
– 26% tras łatwych (kolor niebieski)
– 60% tras średnich (kolor czerwony)
– 14% tras trudnych (kolor czarny)

Wyciągi:
– 13 wyciągów orczykowych
– 56 wyciągów krzesełkowych
– 29 wyciągi gondolowe i linowe

Narciarstwo poza trasami: tak
Naśnieżanie: 95%
Snowparki:
– Snowpark Adamello Freeski Arena
– Panciata Snowpark
– Snowpark Ursus Madonna

Zajęcia rozpoczynamy w: Polska Szkółka Narciarska Marilleva 1400 – przy górnej stacji gondoli nr 12. Ostatniego dnia (piątek) odbywają się zawody narciarskie lub szkolenie podsumowujące. Tego dnia szkolenie odbywa się tylko w turze porannej.

 

Godziny zajęć

10:00–12:15 szkolenie, tura poranna
12:15–13:00 przerwa na lunch
13:00–15:15 szkolenie, tura popołudniowa

 

W opcji szkoleniowej 5,15h instruktor opiekuje się kursantem podczas przerwy na lunch.

Wypełnij formularz, wybierz czas trwania szkolenia i dołącz do Nas

Zapisy

Jak zapisać się do szkółki narciarskiej w Marilleva? To dziecinnie proste (w końcu to kurs dla dzieciaków)! Zacznijcie od wypełnienia formularza. Czas nas goni. Ilość miejsc jest mocno ograniczona. Nie każdemu uda się zdobyć tytuł ZGORKOWCA roku, więc nie ma na co czekać.

Ruszyły zapisy do najlepszej szkółki narciarskiej w Alpach!
Nie zapomnijcie o panujących tu zasadach. Przygotowujcie należycie swoje pociechy do każdych zajęć i koniecznie meldujcie się na miejscu co najmniej 10 min przed rozpoczęciem lekcji. Śpieszy nam się w góry…nie będziemy na Was czekać 😛

Podział na grupy

Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Zajęcia grupowe

szkolenie 2,15h – 999 zł

szkolenie 4,5h – 1444 zł

szkolenie 5,15h – 1555 zł

Szkolenia narciarskie odbywające się w terminie od 15.01.23 do 24.02.23 są droższe o +111 zł

Ceny dla osób korzystających z naszych noclegów WGORKY:

szkolenie 2,15h – 777 zł/os

szkolenie 5,15h – 1222 zł/os

Jeśli została wybrana opcja szkolenia 5,15h każdy kursant powinien mieć codziennie 10 – 12 euro na lunch z instruktorem.

Zajęcia indywidualne – 45 €/h

8:50–9:50, 15:20–16:20

Dostępne terminy szkoleń

04.12 – 09.12.22
11.12 – 16.12.22
18.12 – 22.12.22
26.12 – 30.12.22
02.01 – 06.01.23
08.01 – 13.01.23
15.01 – 20.01.23
22.01 – 27.01.23
29.01 – 03.02.23
05.02 – 10.02.23
12.02 – 17.02.23

19.02 – 24.02.23
26.02 – 03.03.23
05.03 – 10.03.23
12.03 – 17.03.23
19.03 – 24.03.23
26.03 – 31.03.23
02.04 – 07.04.23
09.04 – 14.04.23
16.04 – 21.04.23
23.04 – 28.04.23

Poziom mocy narciarskiej

Poziom mocy „0”

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

 • samodzielne zjechanie w dół stoku
 • samodzielne zahamowanie
 • samodzielne wjechanie wyciągiem taśmowym
Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy „1”

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

 • zjeżdżanie w dół stoku
 • zahamowanie
 • wjechanie wyciągiem taśmowym
Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy „2”

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

 • zjeżdżanie w dół stoku
 • zahamowanie w wyznaczonym miejscu
 • samodzielne wjechanie wyciągiem taśmowym oraz orczykowym
 • skręcanie pługiem
 • panowanie nad prędkością
 • samodzielne poruszanie się po trasach niebieskich
 • wykonanie skoku na płaskim terenie
Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy „3”

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

 • zjeżdżanie w dół stoku
 • zahamowanie w wyznaczonym miejscu
 • samodzielne wjechanie wyciągiem orczykowym
 • ustawienie nart równoległych podczas jazdy w skos stoku oraz przyjmowanie układu dostokowego
 • pierwsze skręty równolegle ślizgowo
 • panowanie nad prędkością
 • sprawne poruszanie się po trasach czerwonych
 • wykonanie skoku na płaskim oraz wyboistym terenie
Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

Poziom mocy „4”

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

 • zahamowanie bokiem w wyznaczonym miejscu
 • samodzielne wjechanie wyciągiem krzesełkowym
 • skręcanie równolegle ślizgowo w każdych warunkach
 • panowanie nad prędkością
 • przyjmowanie układu dośrodkowego w skręcie
 • pierwsze skręty na krawędziach
 • wykorzystywanie odciążenia NW
Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.