logo_2

Przewodnictwo kostne

Przewodnictwo kostne. Termin zagadka. Zapewne zastanawiacie się Państwo, skąd taka tematyka na naszej stronie. Mało kto słyszał o przewodnictwie kostnym, choć pojawia się na ten temat coraz więcej informacji przekazywanych w różnej formie – czy to różnego typu treści, możliwych do znalezienia w przestrzeni Internetu  czy np. akcesoriów –  pozwalających na wykorzystanie przewodnictwa kostnego w praktyce.

Spodziewamy się, że tak dalece medyczne zagadnienie na stronie szkółki narciarskiej może dziwić i zapewne, czekacie Państwo na stosowne wyjaśnienia.

Zacznijmy więc od odpowiedzi na pytanie zasadnicze dla dalszego zrozumienia zamiaru niniejszego artykułu. Czym ono jest?

Przewodnictwo kostne – to jedna z używanych głównie w medycynie metod, oparta na  wykorzystywaniu możliwości kośćca  ludzkiego do przenoszenia fal dźwiękowych.
Dzięki urządzeniom, których technologia umożliwia „słuchanie kośćmi” osoby niesłyszące mają szansę usłyszeć świat, nawet jeśli pozostałe technologie wspomagające ich słuch są dla nich z różnych przyczyn niedostępne.

Skoro technologia jest coraz bardziej popularna w leczeniu osób niesłyszących i może z powodzeniem  przyczynić się do poprawy warunków życia takich osób, pozwalając im tym samym na normalne funkcjonowanie w codzienności, to jest to bardzo dobra wiadomość. Zapewne jednak w dalszym ciągu zastanawiacie się Państwo, jaki przewodnictwo kostne ma związek z nartami i dlaczego o tym piszemy właśnie tutaj?

Otóż ta innowacyjna technologia przeniesiona została na inne pozamedyczne dziedziny życia, przez co może je ułatwiać nie tylko osobom niesłyszącym i słabosłyszącym. Może je ułatwiać również takim jak My – „zwykłym” ludziom. „Słyszeć kośćmi” może każdy z nas.  Jeśli tak, to można z tego, z powodzeniem skorzystać np. ucząc. Dlatego też, jako szkółka narciarska, zdecydowaliśmy o otwarciu się na tą innowacyjną opcję. Korzystając z dobrodziejstw, jakie daje nam ludzki organizm uczymy naszych małych kursantów w oparciu o przewodnictwo kostne. Kursant pod swoim kaskiem ma specjalnie przeznaczone do tego celu słuchawki, które umieszczone za uszami dziecka – a nie, jak to się ma w przypadku tradycyjnych słuchawek – w uszach, są dla niego wygodniejsze, a przede wszystkim, bezpieczniejsze. Takie rozwiązanie daje korzyści obopólne. Dziecku – czystość dźwięku, bezpieczeństwo i łatwość w zrozumieniu, przekazywanych przez instruktora poleceń. Nam instruktorom natomiast, technologia ta umożliwia  pracę bez konieczności nadwyrężania strun głosowych, a więc poprawia jej komfort. Mówiąc krótko, żeby kursant miał szansę usłyszeć nasze komendy na stoku, podczas zajęć, nie musimy krzyczeć, ponieważ mały narciarz ma słuchawki i słyszy wszystko, co do niego mówimy. Zależy nam bowiem na tym, by przy zachowaniu w pełni profesjonalnego podejścia, zarażać naszych uczniów pasją do narciarstwa, nie zapominając o zasadach bezpieczeństwa, tak ważnych na górskich wyprawach na narty. Tylko wtedy maluchy będą miały szansę na cieszenie się w pełni tym zimowym szaleństwem i rozwój umiejętności narciarskich.

Jak wszystko w życiu tak i technologia, wykorzystująca możliwości naszego organizmu – przewodnictwo kostne – ma swoje wady i zalety. Poniżej postaramy się pokazać, że nawet wady6 można oswoić.

ZALETY WYMAGANIA TECHNICZNE
Brak poczucia dyskomfortu w uszach – jak to bywa w przypadku słuchawek dousznych Trzeba odpowiedniego „zainstalowania” słuchawek, by odpowiednio przenosiły dźwięk
To rozwiązanie dla aktywnych – lekkie i wytrzymałe – mieszczą się pod kaskiem Konieczne jest prawidłowe dobranie do obwodu głowy – tak, aby słuchawki mogły przylegać i wzmacniać fale dźwiękowe.
Takie słuchawki gwarantują bezpieczeństwo – przy założeniu, że nasza aktywność ma charakter ekstremalny Warto zadbać o odpowiednie „nauszniki”, źle dobrane mogą uciskać i być niekomfortowe

W powyższej tabeli staraliśmy się pokazać, że i to rozwiązanie ma swoje wady. Jako profesjonaliści staramy się jednak niwelować wady przyjętego przez nas rozwiązania. Bardzo nam zależy, by nasi kursanci czuli się komfortowo na stoku. Mamy nadzieję, że nasz zapał i pełen profesjonalizm w podejściu sprawi – że obdarzycie nas Państwo zaufaniem. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button