logo_2

GDZIE NA NARTY WE WŁOSZECH?

Włochy to piękny i doceniany kraj. Wyróżnia się wyjątkowym klimatem, pysznym jedzeniem, temperamentem mieszkańców i wieloma innymi rzeczami. Jednak to, co najbardziej interesuje narciarzy to wyjątkowe góry ze świetnymi stokami narciarskimi. Nie ma więc co się dziwić, że najwięcej osób wybiera właśnie Włochy, planując wyjazd na narty. Na narty można się udać już w grudniu, a sezon trwa aż do maja, a więc mamy mnóstwo czasu, aby zaplanować fantastyczny wyjazd w zakątki Włoch. Podczas planowania takiego wyjazdu warto skorzystać z oferty biura podróży. Jednak najważniejsza jest odpowiedź na pytanie – jaki wybrać ośrodek narciarski we Włoszech? Sprawdź odpowiedź na to pytanie!

LIVINGO – najpopularniejszy wybór

Livingo to zdecydowanie najczęściej wybierany ośrodek narciarski znajdujący się we Włoszech. Jednak nie ma co się dziwić, gdyż wyróżnia się specyficznym mikroklimatem, dlatego też Livingo często nazywana jest ,,Piccolo Tibet”, co oznacza ,,Mały Tybet”. Warto też zaznaczyć, że znajduje się ona bardzo blisko granicy ze Szwajcarią. Decydując się na ten ośrodek, możemy liczyć na szeroki wybór tras zjazdowych, a także na doskonałe warunki narciarskie przez nawet pół roku!Co ciekawe, większość dni w Livingo to słoneczne dni, aczkolwiek wybierając się tam, trzeba mieć na uwadze, że w szczycie sezonu zdarzają się obfite opady deszczu, na które trzeba się przygotować. To doskonała miejscowość na wyjazd na narty wraz z dziećmi, co wynika z tego, że znajduje się tam wiele prostych tras, więc każdy sobie z nimi poradzi.

MARILLEVA – wyjątkowe miejsce dla każdego

Marilleva to małe i urocze miasteczko, jak i również centrum sportów zimowych, które znajduje się w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, w gminie Mezzana. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące narciarzy, snowboardzistów i freestylerów, co wynika z tego, że znajduje się tutaj więcej niż 60 km tras narciarskich, 25 wyciągów oraz 36 odcinków – wśród których 38% jest prostych, 49% średnich i 13% trudnych.Mimo że ten ośrodek narciarski ma wiele zalet, to jedną z największych jest połączenie poprzez Monte Vigo z kurortami takimi jak Folgarida i Madonna di Campiglio. Wraz z Folgaridą tworzy ogromny ośrodek narciarski, który może pochwalić się długością tras wynoszącą więcej niż 50 km. Natomiast razem z systemem wyciągów i nartostrad, które należą między innymi do Madonna Di Campiglio tworzy jeden z największych na świecie system tras narciarskich.

PEJO jako jeden z najstarszych kurortów turystycznych

Pejo nazywanym jest jednym z najstarszych kurortów turystycznych znajdujących się w dolinie Val di Sole, w sercu Parku narodowego Stelvio. Do tego miejsca każdego roku przyjeżdżają tysiące rodzin z dziećmi, co wynika z tego, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, ale także do jazdy na nartach. Długość tras zjazdowych wynosi 13 km – w tym: 3 km łatwych tras, 7 km średnich tras oraz 3 km trudnych tras.Ośrodek narciarski Pejo ma bardzo wiele zalet – to jeden z powodów, dla którego cieszy się tak dużą popularnością. Przede wszystkim oferuje szereg ciekawych atrakcji, także dla najmłodszych. Po zejściu ze stoku goście mają możliwość skorzystania z nowoczesnego ośrodka spa, różnego rodzaju rozrywek, jak i także odpocząć wśród natury. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi!

KRONPLATZ

Kronplatz należy do Dolomiti Superski, czyli sieci dwunastu ośrodków narciarskich znajdujących się w północnych Włoszech. W sumie dają one ponad 1200 kilometrów tras narciarskich oraz 460 wyciągów narciarskich. Jest to region, który cieszy się niemałą popularnością, która wynika z przede wszystkim z fantastycznej lokalizacji. Doskonały klimat sprawia, że to doskonałe miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów zimowych.

Jak wybrać dobrą szkołę narciarską?

Chcesz wybrać się na narty, ale jest jeden problem – nie potrafisz jeździć na nartach? Żaden problem! Nauka jazdy na nartach jest bardzo prosta – żeby zdobyć tę umiejętność, wystarczy jedynie 7 dni dobrej praktyki. Jednak do tego niezbędna jest dobra szkoła narciarska. Warto wybrać renomowane miejsce – takie jak np. ZGORKY – dzięki czemu raz-dwa nauczysz się, na czym polega jazda na nartach. Podsumowując, jak możemy powyżej zauważyć, istnieje wiele interesujących ośrodków narciarskich we Włoszech, więc tak naprawdę dokonanie ostatecznego wyboru należy do nas. Warto też zaznaczyć, że większość z nich to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdyż zapewniają one dodatkowe atrakcje – w sam raz na czas po stoku.


Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button