GDZIE NA NARTY WE WŁOSZECH?

Włochy to piękny i doceniany kraj. Wyróżnia się wyjątkowym klimatem, pysznym jedzeniem, temperamentem mieszkańców i wieloma innymi rzeczami. Jednak to, co najbardziej interesuje narciarzy to wyjątkowe góry ze świetnymi stokami narciarskimi. Nie ma więc co się dziwić, że najwięcej osób wybiera właśnie Włochy, planując wyjazd na narty. Na narty można się udać już w grudniu, a sezon trwa aż do maja, a więc mamy mnóstwo czasu, aby zaplanować fantastyczny wyjazd w zakątki Włoch. Podczas planowania takiego wyjazdu warto skorzystać z oferty biura podróży. Jednak najważniejsza jest odpowiedź na pytanie – jaki wybrać ośrodek narciarski we Włoszech? Sprawdź odpowiedź na to pytanie!

LIVINGO – najpopularniejszy wybór

Livingo to zdecydowanie najczęściej wybierany ośrodek narciarski znajdujący się we Włoszech. Jednak nie ma co się dziwić, gdyż wyróżnia się specyficznym mikroklimatem, dlatego też Livingo często nazywana jest ,,Piccolo Tibet”, co oznacza ,,Mały Tybet”. Warto też zaznaczyć, że znajduje się ona bardzo blisko granicy ze Szwajcarią. Decydując się na ten ośrodek, możemy liczyć na szeroki wybór tras zjazdowych, a także na doskonałe warunki narciarskie przez nawet pół roku!Co ciekawe, większość dni w Livingo to słoneczne dni, aczkolwiek wybierając się tam, trzeba mieć na uwadze, że w szczycie sezonu zdarzają się obfite opady deszczu, na które trzeba się przygotować. To doskonała miejscowość na wyjazd na narty wraz z dziećmi, co wynika z tego, że znajduje się tam wiele prostych tras, więc każdy sobie z nimi poradzi.

MARILLEVA – wyjątkowe miejsce dla każdego

Marilleva to małe i urocze miasteczko, jak i również centrum sportów zimowych, które znajduje się w północnych Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, w gminie Mezzana. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące narciarzy, snowboardzistów i freestylerów, co wynika z tego, że znajduje się tutaj więcej niż 60 km tras narciarskich, 25 wyciągów oraz 36 odcinków – wśród których 38% jest prostych, 49% średnich i 13% trudnych.Mimo że ten ośrodek narciarski ma wiele zalet, to jedną z największych jest połączenie poprzez Monte Vigo z kurortami takimi jak Folgarida i Madonna di Campiglio. Wraz z Folgaridą tworzy ogromny ośrodek narciarski, który może pochwalić się długością tras wynoszącą więcej niż 50 km. Natomiast razem z systemem wyciągów i nartostrad, które należą między innymi do Madonna Di Campiglio tworzy jeden z największych na świecie system tras narciarskich.

PEJO jako jeden z najstarszych kurortów turystycznych

Pejo nazywanym jest jednym z najstarszych kurortów turystycznych znajdujących się w dolinie Val di Sole, w sercu Parku narodowego Stelvio. Do tego miejsca każdego roku przyjeżdżają tysiące rodzin z dziećmi, co wynika z tego, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, ale także do jazdy na nartach. Długość tras zjazdowych wynosi 13 km – w tym: 3 km łatwych tras, 7 km średnich tras oraz 3 km trudnych tras.Ośrodek narciarski Pejo ma bardzo wiele zalet – to jeden z powodów, dla którego cieszy się tak dużą popularnością. Przede wszystkim oferuje szereg ciekawych atrakcji, także dla najmłodszych. Po zejściu ze stoku goście mają możliwość skorzystania z nowoczesnego ośrodka spa, różnego rodzaju rozrywek, jak i także odpocząć wśród natury. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi!

KRONPLATZ

Kronplatz należy do Dolomiti Superski, czyli sieci dwunastu ośrodków narciarskich znajdujących się w północnych Włoszech. W sumie dają one ponad 1200 kilometrów tras narciarskich oraz 460 wyciągów narciarskich. Jest to region, który cieszy się niemałą popularnością, która wynika z przede wszystkim z fantastycznej lokalizacji. Doskonały klimat sprawia, że to doskonałe miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów zimowych.

Jak wybrać dobrą szkołę narciarską?

Chcesz wybrać się na narty, ale jest jeden problem – nie potrafisz jeździć na nartach? Żaden problem! Nauka jazdy na nartach jest bardzo prosta – żeby zdobyć tę umiejętność, wystarczy jedynie 7 dni dobrej praktyki. Jednak do tego niezbędna jest dobra szkoła narciarska. Warto wybrać renomowane miejsce – takie jak np. ZGORKY – dzięki czemu raz-dwa nauczysz się, na czym polega jazda na nartach. Podsumowując, jak możemy powyżej zauważyć, istnieje wiele interesujących ośrodków narciarskich we Włoszech, więc tak naprawdę dokonanie ostatecznego wyboru należy do nas. Warto też zaznaczyć, że większość z nich to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdyż zapewniają one dodatkowe atrakcje – w sam raz na czas po stoku.