logo_2
 

Livigno: Odkryj nowe trasy i atrakcje na sezon narciarski 2023/24

Livigno: Odkryj nowe trasy i atrakcje na sezon narciarski 2023/24

Livigno – mały Tybet Europy

Livigno, nazywane często „małym Tybetem”, jest jednym z najbardziej malowniczych i popularnych kurortów narciarskich w Europie. Ten uroczy włoski kurort leży na wysokości 1816 metrów nad poziomem morza, co czyni go jednym z najwyżej położonych miejscowości narciarskich w Alpach. Znajduje się tutaj prawie 115 km tras narciarskich, które przyciągają miłośników sportów zimowych z całego świata.

Sezon Narciarski 2023/24

Sezon narciarski w Livigno startuje zazwyczaj pod koniec listopada i trwa aż do początku maja. W tym czasie, kurort oferuje miłośnikom sportów zimowych mnóstwo możliwości do wykorzystania. Od początkujących po zaawansowanych narciarzy, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Rodzinna zabawa na śniegu

Dla rodzin z dziećmi w Livigno znajdzie się doskonała oferta – przedszkole i szkółka narciarska Zgorky dedykowana dzieciom w wieku od 3 do 12 lat. W ramach programu, dzieci mogą nauczyć się podstaw narciarstwa, bawić się na świeżym powietrzu i korzystać z licznych atrakcji.

Nieskończona ilość tras

Livigno jest znane ze swoich imponujących tras narciarskich. Z 115 km tras, 31 wyciągów i 74 trasami zjazdowymi, Livigno jest jednym z największych terenów narciarskich w regionie. Trasy są różnorodne i dostosowane do każdego poziomu umiejętności, od początkujących do zaawansowanych narciarzy.

Poza stokiem

Jeżeli narty nie są twoją pasją, Livigno oferuje wiele innych atrakcji. Można tutaj skorzystać z oferty kulturalnej miasta, obejmującej muzea, galerie sztuki czy koncerty. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, dostępne są trasy do biegania, a także możliwość jazdy na łyżwach czy snowboardzie.

Podsumowanie

Livigno to prawdziwy raj dla miłośników zimy. Bogactwo tras, nieskończona ilość atrakcji i wyjątkowa atmosfera tego miejsca sprawiają, że każdy, kto tu przyjedzie, pokocha Livigno i będzie chciał wrócić tu ponownie. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, Livigno jest miejscem, które z pewnością spełni Twoje oczekiwania.Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button