logo_2
 

Ranking nart zjazdowych

Ranking nart zjazdowych

Polacy uwielbiają jazdę na nartach – to jest pewne. Narciarstwo  jest w końcu doskonałym pomysłem na aktywny wypoczynek zwłaszcza zimą i daje wiele przyjemności. Jednakże, aby jazda na stoku była bezpieczna i komfortowa, to musimy zadbać o odpowiednie dopasowanie nart zjazdowych. Z pewnością powinny one m.in. umożliwiać płynne i sprawne pokonywanie zakrętów. Jakie są najlepsze narty zjazdowe? Sprawdź!

Volkl Rtm 81 + Marker Ipt Wr Xl 12 Tcx Gw 2019

Jesteś doświadczonym narciarzem i szukasz najlepszych nart zjazdowych na nowy sezon? Zatem na pewno zainteresują Cię narty Volkl Rtm 81 + Marker Ipt Wr Xl 12 Tcx Gw 2019, które są niezwykle solidne i bardzo dobre. Zapewniają dużą wygodę podczas białego szaleństwa! Nadają się do jazdy w każdych warunkach śniegowych. Wyróżniają się znakomitą konstrukcją. Podczas ich produkcji zastosowano m.in. ożebrowania z karbonowych grzbietów, dzięki czemu opisywany model jest lekki i wytrzymały. Zwiększono również ich sztywność, co przekłada się na możliwość szybkiego poruszania się po stoku bez obaw o stabilność. Są one dostępne w kilku długościach, a w dodatku w atrakcyjnej cenie, ponieważ kosztują około 1700 złotych!

Rossignol React R8 Ti + Nx12 K GW

Nasza kolejna propozycja skierowana jest głównie dla zagorzałych miłośników narciarstwa, w szczególności mężczyzn. Narty Rossignol React R8 Ti z wiązaniem Nx12 K GW to idealny wybór dla narciarzy o bardzo dobrych umiejętnościach narciarskich i marzących o niepowtarzalnym sprzęcie. Doskonale nadają się do jazdy po przygotowanych trasach, choć można z nich korzystać nawet w ekstremalnych warunkach! Są one naszpikowane wieloma technologiami – m.in. LCT, dzięki której narty zyskują perfekcyjną stabilność i dynamiczną kontrolę linii zjazdu. Ten model nart jest też niezwykle lekki i wytrzymały, dzięki zastosowaniu włókna węglowego i bazaltu. Ich cena waha się w okolicach 1600 złotych.

Head SHAPE VX SLR + Head JOY 11 SLR

Osobom początkującym, których interesuje nauka jazdy na nartach, polecamy uniwersalne narty Head Shape Vs, które doskonale nadają się do biegania i zjazdu, ponieważ mają miękki flex i doskonałą konstrukcję. W tym modelu zamiast drewna zastosowano rdzeń kompozytowy, co ma wpływ na trwałość urządzenia. Ważne jest jednak to, że dopasowano tutaj siłę wypięcia do początkujących użytkowników – wynosi ona 3-11 DIN, więc jest to na pewno produkt dla osób nawet o niewielkiej wiedzy na temat narciarstwa. Ponadto zastosowano w tym modelu duży zakres rozstawu wiązań narciarskich – od 239 do nawet 363 mm. Są dość tanie, ponieważ kosztują ok. 700 złotych.

Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20

Preferujesz szybką i zdecydowaną jazdę na stoku? Znakomicie – zatem na pewno będziesz zadowolony z modelu Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20. Zapewnia bowiem doskonałą dynamikę jazdy i całkowitą kontrolę. Świetnie sprawdza się do śnieżnego slalomu. Z pewnością nie bez znaczenia jest też duża zwrotność czy idealna skrętność. Konstrukcja tych nart jest odporna na zarysowania i bardzo wytrzymała, dzięki pokryciu zewnętrznej powierzchni nart ,,wężową skórą”. Poza tym są to lekkie narty o wygodnej konstrukcji. Śmiało możemy stwierdzić, że to jeden z lepszych modeli dla profesjonalistów, którzy kochają narciarstwo.

Inne polecane modele nart zjazdowych

●       Atomic Redster S9 + Wiązanie X 12 Tl Gw 19/20 – dla doświadczonych i zawodowców,

●       Head Worldcup Rebels I Sl 19/20 – odpowiednie dla średniozaawansowanych i doświadczonych,

●       ROSSIGNOL 120 CM – stworzone dla najmłodszych,

●       Völkl Flair 75 + Vmot 11 Alu Gw Lady 19/20 – dla początkujących i średniozaawansowanych narciarek.

Już dziś wybierz odpowiednie narty zjazdowe dla siebie i zaplanuj zimowy wypoczynek na stoku!Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button