logo_2
 

Rozgrzej się

Rozgrzej się

JAK ZWIĘKSZYĆ POZIOM BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU?

Kontrolowanie prędkości, pierwszeństwo osób zjeżdżających przed nami, zatrzymanie się z boku trasy narciarskiej w widocznym miejscu to tylko niektóre z zasad bezpieczeństwa, których powinniśmy przestrzegać. Jednym z ważniejszych elementów każdego dnia na stoku, powinna być dla Ciebie rozgrzewka.

Brak rozgrzewki może nieść ze sobą lawinę konsekwencji. Potrafisz sobie wyobrazić sytuację, w której po pierwszym dniu dostałeś kontuzji i resztę wyjazdu do Alp spędzisz w domku z nogą w gipsie? Szkoda wyjazdu, zdrowia i życia na siedzenie przy herbatce przez cały tydzień. Każde zapięcie nart powinna poprzedzać odpowiednia rozgrzewka, dzięki której na nartach będziesz czuł się bardziej pewnie i swobodnie, a przede wszystkim zmniejszysz ryzyko kontuzji takich jak naderwanie mięśni, ścięgien i więzadeł. Celem rozgrzewki jest podniesienie temperatury twoich mięśni oraz zwiększenie ich elastyczności podczas intensywnej pracy.

Zalecamy również odpowiednie przygotowania przed wyjazdem. Kilka treningów na siłowni lub jakikolwiek inny wysiłek fizyczny może zwiększyć twoją wydajność i efektywność podczas całego wyjazdu.

Podczas naszych kosmicznych szkoleń, ZGORIANIE zadbają o bezpieczeństwo każdego z Was. Obowiązkowej rozgrzewce towarzyszy ekstra atmosfera i wspaniałe zabawy.Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button