logo_2

Polska szkółka narciarska Sella Ronda – Val Gardena

Sella Ronda – Val Gardena to fenomenalny ośrodek narciarski we Włoszech. Jedna z najbardziej fascynujących i najpiękniejszych karuzeli narciarskich na świecie. Łączy 4 wielkie ośrodki narciarskie, które swoimi terenami zjazdowymi przylegają choćby na niewielkim odcinku do masywu Sella- Alta Basia, Val Gardena, Arabba i Val di Fassa, a które łącznie dysponują ponad 500 km tras narciarskich. Każde z nich ma odmienny charakter, kryjąc przy tym miejsca mało uczęszczane, niezmiernie urokliwe, przy okazji dając możliwość poznania znakomitej, regionalnej kuchni na najwyższym poziomie.  Różny stopień trudności szlaków, tory saneczkowe, szkolenia narciarskie dla dzieci i dorosłych, niezapomniane doznania i mnóstwo emocji. Tak naprawdę to tylko namiastka wrażeń, które czekają na każdego miłośnika sportów zimowych, bo…

 

Val Gardena to nie jest tylko wypoczynkowy kurort w Alpach. To jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w Dolomitach dla rodzin. Czego możecie się spodziewać? Ponad 175 km tras narciarskich, 79 nowoczesnych wyciągów i aż 168 sektorów o zróżnicowanej skali trudności (40% – łatwe, 56% – średnie, 14% – trudne), które czekają na swoich kolejnych odkrywców. Kto się z tym zmierzy? Kto jest gotowy na zdobycie legendarnych szczytów? Licencjonowana szkółka narciarska Sella Ronda – Val Gardena i jej polskojęzyczni instruktorzy zrobią wszystko, abyście wskoczyli na wyżyny swoich możliwości narciarskich.

Sella Ronda – Val Gardena podzielona jest na trzy stacje, które oferują wiele możliwości sportowych, kulturalnych i są położone w pięknej okolicznościach przyrody. Miasta Ortisei (1236 m), Santa Cristina (1428 m) i Selva Gardena (1563 m) leżą na wysokości od 1200 m do 1700 m npm, ale okoliczne zbocza sięgają na wysokość ponad 2500 m. Najwyższy szczyt ma 3181 m npm. Dostępne hotele dla rodzin z dziećmi Val Gardena oraz liczne obiekty noclegowe to gwarancja komfortu i wysokich standardów alpejskiego regionu. Okolica ta słynie nie tylko z tego, że co roku przyciąga wielu turystów – to przede wszystkim miejsce, w którym odbywają się słynne imprezy sportowe. Ośrodek jest częścią regionu narciarskiego Dolomiti Superski i słynie jako prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Znajdują się tu trasy o wszystkich stopniach trudności o łącznej długości 175 km. Stoki obsługuje 80 wyciągów.

Karnet narciarski Dolomiti Superski umożliwia korzystanie ze wszystkich wyciągów w Dolomitach – do dyspozycji narciarzy jest nie tylko 500 kilometrów połączonych ze sobą tras wokół masywu Sella Ronda, ale łącznie 1220 kilometrów tras w 12 terenach narciarskich. Płaskie i strome trasy, łatwe i ekstremalne zjazdy, najnowocześniejsze wyciągi i kolejki linowe oraz romantyczne schroniska alpejskie – na  narciarzy czeka tu mnóstwo niespodzianek!

Miłośników narciarstwa biegowego Val Gardena oferuje 115 km przygotowanych tras biegowych.

Snow Park i Funpark Val Gardena na szczycie Piz Sella ma duży Kicker z trzema różnymi skoczniami, tor do boardercrossu i spiralny tunel śnieżny dla entuzjastów freestyle – idealne miejsce dla początkujących i rodzin z dziećmi.

Po północnej stronie Val Gardeny czekają wspaniałe zjazdy, takie jak słynna trasa La Longia wytyczona na stokach Secedy.

Nie przegapcie okazji na podróż do krainy, gdzie wszystko krąży wokół pasji do sportów zimowych i miłości do piękna natury. Najlepszy ośrodek narciarski w Alpachlicencjonowana szkółka narciarska Sella Ronda – Val Gardenapolskojęzyczni instruktorzy z uprawnieniami SITN PZN oraz IVSI i ISIA to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących narciarzy, jak i osób pragnących szlifować zdobytą wcześniej technikę. Podsumowując, Sella Ronda – Val Gardena to ośrodek narciarski stworzony dla Was i z myślą o Was!

Tereny narciarskie: od 1236 do 3342 m n.p.m.
Łącznie 500 km tras:
– 40% tras łatwych (kolor zielony)
– 47% tras łatwych i średnich (kolor niebieski)
– 7% tras średnich (kolor czerwony)
– 7% tras trudnych (kolor czarny)

Wyciągi:
– 24 wyciągów orczykowych
– 43 wyciągów krzesełkowych
– 12 wyciągi gondolowe i linowe

Narciarstwo poza trasami: tak
Naśnieżanie: 95%
Snowparki:
–Snow Park i Funpark Val Gardena

 

Zajęcia grupowe:

 

szkolenie 2,15h – 1333 zł
szkolenie 4,5h – 1777 zł
szkolenie 5,15h – 1888 zł

Szkolenie grupowe trwa przez 6 dni od niedzieli do piątku. W piątek odbywają się zawody narciarskie lub szkolenie podsumowujące. Tego dnia zajęcia są prowadzone tylko w turze porannej.

 

25% zniżki dla osób korzystających z naszych noclegów WGORKY:

Dla uczestników o poziomie „0” występuje dodatkowa opłata +111 zł

Jeśli została wybrana opcja szkolenia 5,15h każdy kursant powinien mieć codziennie 12 – 15 euro na lunch z instruktorem.


Zajęcia indywidualne:


1h – indywidualnie = 50 euro/230 zł

1h – 2 osoby z jednym instruktorem = 75 euro/330 zł
1h – 3 osoby z jednym instruktorem = 95 euro/430 zł
1h – 4 osoby z jednym instruktorem = 105 euro/480 zł

Terminy szkoleń narciarskich: 

 • 14.01.2024 – 19.01.2024
 • 21-01.2024 – 26.01.2024
 • 28.01.2024 – 02.02.2024
 • 04.02.2024 – 09.02.2024
 • 11.02.2024 – 16.02.2024
 • 18.02.2024 – 23.02.2024

Polska Szkółka Narciarska Sella Ronda – Val Gardena

Zajęcia zaczynamy i kończymy w Plan de Gralba przy dolnej stacji dużej gondoli nr 44 na stoku (punkt nr 2). Ostatniego dnia (piątek) przeprowadzamy  szkolenie podsumowujące. Tego dnia szkolenie odbywa się tylko w turze porannej.

Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Godziny zajęć grupowych

10:00 <BR>START

Godzina 10:00
Rozpoczęcie szkolenia, poranna tura szkoleniowa

 • Powitanie uczestników oraz przeprowadzenie rozgrzewki
 • Przedstawienie tematu zajęć oraz przejazd na wybrane trasy
 • Ćwiczenia dostosowane do poziomu umiejętności grupy

 

12:15 <BR> LUNCH

Godzina 12:15

Koniec porannej tury szkoleniowej.
Przerwa na lunch na stoku

 • Przerwa pod opieką instruktora (szkolenie 5h 15min) lub rodzica (szkolenie 4h 30min)
 • Pomoc instruktora w zakupie lunchu
 • Odpoczynek i posiłek w przyjaznej atmosferze
 • Możliwość podzielenia się wrażeniami z kolegami i koleżankami ze szkolenia
13:00 <BR> II TURA

Godzina 13:00

Popołudniowa tura szkolenia narciarskiego

 • Kontynuacja szkolenia i ćwiczenia na stoku
 • Doskonalenie wcześniej poznanej techniki jazdy
 • Trening z elementami jazdy zabawowej
15:15 <BR> KONIEC

Godzina 15:15

Zakończenie dnia szkoleniowego

 • Podsumowanie zajęć i wskazanie elementów technicznych, które wymagają poprawy
 • Zmotywowanie do dalszej nauki i jazdy na nartach
 • Odbiór dzieci przez rodziców/opiekunów

Szkolenie grupowe trwa przez 6 dni od niedzieli do piątku w wybranym wariancie czasowym:

 • Szkolenie 2h 15min odbywa się w turze porannej 10:00 – 12:15 lub popołudniowej 13:00 – 15:15.
 • Szkolenie 4h 30min odbywa się od 10:00 – 15:15 ale podczas przerwy (45min) rodzic opiekuje się dzieckiem podczas lunchu.
 • Szkolenie 5h 15min odbywa się od 10:00 – 15:15 w którym kursant zostaje pod opieką instruktora podczas przerwy na lunch.


W piątek(ostatni dzień) odbywają się zawody narciarskie lub szkolenie podsumowujące. Tego dnia zajęcia prowadzone są tylko w turze porannej.

Godziny zajęć indywidualnych

08:50 <BR>START

Godzina 8:50
Rozpoczęcie porannych zajęć indywidualnych

 • Zajęcie indywidualne dla dzieci i dorosłych
 • Indywidualizowanie oraz personalizowanie ćwiczeń i uwag
 • Idealnie dopasowane trasy, tempo oraz trudność do kursanta
 • Możliwości skorzystania kilku osób równolegle z jednym instruktorem
09:50 <BR> KONIEC

Godzina 9:50
Koniec zajęć indywidualnych

 • Zakończenie zajęć wraz z fachowym omówieniem postępów kursanta
 • Przekazanie dalszych wskazówek do ćwiczeń własnych i samodoskonalenia
15:20 <BR>START

Godzina 15:20
Rozpoczęcie popołudniowych zajęć indywidualnych

 • Zajęcie indywidualne dla dzieci i dorosłych
 • Indywidualizowanie oraz personalizowanie ćwiczeń i uwag
 • Idealnie dopasowane trasy, tempo oraz trudność do kursanta
 • Możliwości skorzystania kilku osób równolegle z jednym instruktorem
16:20 <BR> KONIEC

Godzina 16:20
Koniec zajęć indywidualnych

 • Zakończenie zajęć wraz z fachowym omówieniem postępów kursanta
 • Przekazanie dalszych wskazówek do ćwiczeń własnych i samodoskonalenia

Szkolenie indywidualne odbywa się codziennie.
Od niedzieli do piątku lekcje indywidualne prowadzone są w godzinach

 • 8:50 – 9:50
 • 15:20 – 16:20

W soboty zajęcia indywidualne prowadzone są przez cały dzień w godzinach:

 • 9:00 – 16:00


Szkolenie indywidualne przeznaczone jest zarówno dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button