logo_2
 

Urlop w Livigno

Urlop w Livigno

Mimo że zima dopiero co się skończyła, to zimowy urlop warto zaplanować już nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Niektórzy wybierają się w nasze polskie góry, a inni decydują się na zagraniczne wyjazdy. Wśród Polaków dużą popularnością cieszy się szczególnie Livigno. Mówi się, że jest to zimowy raj – zwłaszcza dla narciarzy. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich we Włoszech. Dlaczego warto spędzić urlop w Livigno? Dowiedz się!

Najważniejsze informacje o Livigno

Zanim przejdziemy do przedstawienia największych zalet Livigno, to najpierw warto przedstawić najważniejsze informacje o tej miejscowości. Znajduje się ona we Włoszech, w regionie Lombardia, w prowincji Sondrio. To niewielkie miasteczko, które zamieszkuje około 6000 osób. Ta liczba jest jednak znacznie wyższa w sezonie. Livigno składa się właściwie z jednej głównej ulicy, która ma wiele ulic poprzecznych. Istnieje tutaj wiele hoteli, czy chociażby apartamentów, które w sezonie są zawsze obłożone.

Jest to jeden z najważniejszych włoskich ośrodków, a to wszystko dlatego, że Livigno leży na wysokości 1809 m n.p.m, wyróżnia się 31 wyciągami narciarskimi, które sięgają prawie 2800 m wysokości, ale co najważniejsze – znajdują się tutaj zróżnicowane trasy mające łączną długość nawet 115 km!

Co ciekawe, w Livigno działa darmowa i często kursująca komunikacja autobusowa. Zatem wybierając się na urlop do tej włoskiej miejscowości, nie musimy praktycznie korzystać z samochodu. To ogromna zaleta tego miejsca, lecz to nie wszystkie powody, dla których warto tam pojechać.

Livigno – doskonałe miejsce do szusowania, jak i do zakupów!

Zdecydowana większość osób wybiera się Livigno, aby móc cieszyć się różnorodnymi trasami narciarskimi, mnóstwem śniegu i słońca, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to też strefa bezcłowa. Zatem idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają zakupy! Znajduje tutaj prawie 300 sklepów, które oferują ciekawe produkty, a wśród nich znajduje te pochodzące  od najbardziej znanych marek! Jeśli więc marzysz o zakupach w niskich cenach, a poza tym mile widziane są piękne widoki, to już dziś zaplanuj wyjazd do Livigno!

Jakie trasy znajdują się w Livigno?

Największą zaletą Livigno jest zdecydowanie ilość tras. Tutaj każdy znajdzie idealną trasę dla siebie. Osoby początkujące i najmłodsi mogą korzystać z 30 km tras narciarskich, które nie są wymagające. Najwięcej – bo aż 70 km tras – jest dla narciarzy mogących pochwalić się średnim poziomem umiejętności. W tej włoskiej miejscowości znajdują się też oczywiście trasy dla profesjonalistów – jest ich 13 km.

Interesującą kwestią są też oczywiście wyciągi. W Livigno znajdziemy 3 wyciągi kabinowe, 12 wyciągów krzesełkowych, a tego 16 orczykowych. Dodatkowo niedaleko tej miejscowości jest snowpark – Mottolino Fun Mountain, który nazywany jest najlepszym włoskim snowparkiem. Każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bowiem składa się z wielu konstrukcji, które są rozmieszczone na długości aż 800 metrów! Z tego też powodu często odbywają się tu sesję zdjęciowe, czy chociażby treningi snowboardzistów.

Wyjazd na narty do Livigno – dobra propozycja dla początkujących!

Zdążyliśmy już wspomnieć, że to włoskie miasto oferuje zróżnicowane trasy, zatem wyjazd na narty do Livigno jest ciekawą propozycją zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Dopiero uczysz się jeździć i chcesz wybrać się ze znajomymi do Włoch? Żaden problem! W takim wypadku powinna Cię jednak zainteresować szkółka narciarska Livigno, w której będziesz mógł bezpiecznie nauczyć się jeździć. Bardzo ważne jest też to, że na miejscu znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego, a więc planując urlop w Livigno wcale nie musimy zabierać ze sobą ciężkiego i wielkiego sprzętu. Niezależnie więc od tego, czy chcesz pojechać do tej włoskiej miejscowości, aby ją zwiedzić, czy też poszusować na nartach – na pewno będziesz zadowolony ze swojego wyboru!Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button