logo_2
 

Dolina Słońca

Dolina Słońca

Zwany Doliną Słońca — rejon Val di Sole we Włoszech, to jeden z najsłynniejszych masywów górskich w Alpach dedykowany dla fanów sportów zimowych. Rejon ten położony jest w regionie Trydent-Górna Adyga, w północnych Włoszech. Obejmuje on dolinę rzeki Noce oraz doliny Val di Peio i Val di Rabbi.

Nazewnictwo Val di Sole pochodzi od słońca z uwagi na wyjątkowo słoneczne warunki klimatyczne, przez większość dni w roku. Statystycznie osiem na dziesięć dni w sezonie zimowym to dni słoneczne, a przy tym obfite opady świeżego śniegu. Czyż to nie wspaniałe warunki na wakacyjny wyjazd w gronie najbliższych Ci osób?

Wokoło doliny leżą słynne ośrodki takie jak Folgarida i Marilleva, które bezpośrednio łączą się z trasami Madonna di Campiglio. Łącznie to ponad 380 kilometrów tras narciarskich, które są świetnie przystosowane dla narciarzy o różnym poziomie umiejętności. Na tych wszystkich odcinkach można się poruszać za pomocą tylko jednego karnetu. Jest to idealne miejsce dla początkujących narciarzy w różnym wieku, zaczynając od dzieci i kończąc na seniorach. W Val di Sole odbywały się m.in. zawody Pucharu Świata w narciarstwie, mistrzostwa świata w snowboardingu, kajakarstwie oraz kolarstwie.

Kto wie? Być może kiedyś to Ty staniesz na podium właśnie w tym regionie. Ponad przeciętne warunki sprawiły, że nasi instruktorzy wyjeżdżają do Val di Sole szkolić Zgorkowców każdego roku. Wybierz się z nami do Val di Sole i naucz się więcej, dzięki www.zgorky.pl – innowacyjnej szkółce narciarskiej.Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button