Dolina Słońca

Dolina Słońca

Zwany Doliną Słońca — rejon Val di Sole we Włoszech, to jeden z najsłynniejszych masywów górskich w Alpach dedykowany dla fanów sportów zimowych. Rejon ten położony jest w regionie Trydent-Górna Adyga, w północnych Włoszech. Obejmuje on dolinę rzeki Noce oraz doliny Val di Peio i Val di Rabbi.

Nazewnictwo Val di Sole pochodzi od słońca z uwagi na wyjątkowo słoneczne warunki klimatyczne, przez większość dni w roku. Statystycznie osiem na dziesięć dni w sezonie zimowym to dni słoneczne, a przy tym obfite opady świeżego śniegu. Czyż to nie wspaniałe warunki na wakacyjny wyjazd w gronie najbliższych Ci osób?

Wokoło doliny leżą słynne ośrodki takie jak Folgarida i Marilleva, które bezpośrednio łączą się z trasami Madonna di Campiglio. Łącznie to ponad 380 kilometrów tras narciarskich, które są świetnie przystosowane dla narciarzy o różnym poziomie umiejętności. Na tych wszystkich odcinkach można się poruszać za pomocą tylko jednego karnetu. Jest to idealne miejsce dla początkujących narciarzy w różnym wieku, zaczynając od dzieci i kończąc na seniorach. W Val di Sole odbywały się m.in. zawody Pucharu Świata w narciarstwie, mistrzostwa świata w snowboardingu, kajakarstwie oraz kolarstwie.

Kto wie? Być może kiedyś to Ty staniesz na podium właśnie w tym regionie. Ponad przeciętne warunki sprawiły, że nasi instruktorzy wyjeżdżają do Val di Sole szkolić Zgorkowców każdego roku. Wybierz się z nami do Val di Sole i naucz się więcej, dzięki www.zgorky.pl – innowacyjnej szkółce narciarskiej.