logo_2
 

Hobby dla dziecka? Sprawdź, dlaczego narty to świetny pomysł

Hobby dla dziecka? Sprawdź, dlaczego narty to świetny pomysł

Wiele mówi się o tym, że każdy powinien mieć jakieś hobby. W końcu o takie rzeczy pytani jesteśmy na każdym etapie życia – w szkole, na rozmowie o pracę, przy zawieraniu nowych znajomości. Pasja potrafi naprawdę doskonale wypełnić życie, pozwala poczuć jego sens i nauczyć nas czerpać z niego radość. Dzięki temu człowiek czuje się bardziej spełniony, lepiej się czuje i umie dobrze gospodarować czasem. Hobby wymaga jednak pewnej systematyczności, bo często jest ono związane z umiejętnością, którą trzeba rozwijać. Dobrze jest, kiedy kształtujemy zamiłowanie do czegoś już w wieku dziecięcym. W tym zawsze muszą pomóc rodzice, którzy z jednej strony mogą nakierowywać, a z drugiej wspierać w realizacji marzeń i umożliwiać to między innymi pod względem finansowym. Czym zainteresują się dzieci? Przede wszystkim rzeczami związanymi z ruchem. Trudno jest namówić malucha do zbierania znaczków albo poszerzania zawiłej wiedzy naukowej, ale ruch jest dla nich zabawą i to sprawia, że czerpią z niego przyjemność. Przykładem pasji, którą można w dziecku rozwijać jest narciarstwo. Obecnie staje się to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie zimą. Dlaczego narty są tak dobrym pomysłem na hobby dla pociech? Powodów jest mnóstwo, a te opisane poniżej to tylko jedne z wielu. 

Jazda na nartach to zdrowie

W dobie wszechobecnych nowoczesnych technologii i niemożliwości zaprzestania korzystania z Internetu stopniowo spada aktywność u dzieci. Ich ruch staje się ograniczony miedzy innymi na rzecz gier komputerowych, telewizji i aplikacji na smartfony. Szczególnie ma to miejsce zimą, kiedy wszyscy chowają się w domach przed mrozem. To powoduje liczne skutki dla zdrowia, w tym chociażby pogarszanie się wzroku, skrzywienia kręgosłupa czy po prostu otyłość. Właśnie dlatego konieczne jest wprowadzanie sportu do codzienności naszych pociech. Nie dla realizacji naszych wyobrażeń, ale dla ich dobra. Jeżeli chcemy uchronić je przed chorobami cywilizacyjnymi musimy zapewnić im trochę ruchu, który jednocześnie będzie dla nich przyjemny. Dzięki temu dobrowolnie będą one zostawiać na jakiś czas wszelkie urządzenia, a nawet same będą pilnować tego, by tak było. Zajęcia w ramach kursu dla dzieci odbywają się zazwyczaj w nieco innej atmosferze niż te dla dorosłych, jest to nauka przez zabawę, tak jak to robi szkoła narciarska Madonna di Campiglio

Aktywny odpoczynek na stoku

Sport nie musi być niczym nieprzyjemnym i wykańczającym do reszty. Aktywnie spędzony czas to przede wszystkim odpoczynek dla umysłu, który na co dzień bywa przebodźcowany, co skutkować może nerwowością i skrajnym przemęczeniem. Szczególnie jest to widoczne u dzieci, które przy nadmiarze informacji stają się drażliwe, permanentnie zestresowane i trudno jest im przyswajać wiedzę, a to prowadzi do pogorszenia wyników w nauce.  Narciarstwo jest jedną z tych dyscyplin, które mimo iż fizycznie męczą to psychicznie pozwalają się odprężyć i oczyścić. Jeżeli zajęcia prowadzone są w bezstresowej atmosferze przez instruktorów przeszkolonych do pracy z dziećmi, jak chociażby we Włoszech, gdzie popularna jest szkółka narciarska Madonna di Campilgio, wówczas maluchy oraz nastolatki nie czują presji, a raczej dobrze się bawią. Każdy instruktor narciarstwa Madonna di Campiglio ma bowiem doświadczenie w takich kursach i nie przytłacza dzieci fachowymi nazwami czy surową teorią. Skupia się on bardziej na ciekawym przekazaniu wiedzy, którą łatwo jest przyswoić. To sprawia, że dzieciaki z chęcią uczą się nowych rzeczy, które od razu wykorzystują w praktyce. Wszystko to dodatkowo dzieje się na świeżym powietrzu, dzięki któremu pociechy odpoczywają od codziennego zgiełku. 

Wyjazdy na narty to podróżowanie

Narciarstwo to jedna z dyscyplin, w przypadku których w zupełności usprawiedliwione jest bezkarne podróżowanie. W końcu wiele stoków i placówek tego typu znajduje się za granicą, tak jak szkółka narciarska Marilleva. Zwiedzanie Włoch czy innych krajów jest przyjemne, ale jeśli dodatkowo można się czegoś nauczyć, wówczas jest to wyjazd wykorzystany w stu procentach. Dzieciaki uwielbiają podróżować, ale tylko w przypadku, gdy znajdują tam atrakcje przeznaczone właśnie dla nich. Narty z pewnością można do nich zakwalifikować. Poza tym w ten sposób zbiera się wspaniałe wspomnienia, którymi dziecko nie tylko pochwali się wśród znajomych, ale także które będą mu przypominać o pasji, poznanych w trakcie wyjazdu ludziach oraz emocjach temu towarzyszących. Odwiedzenie takich placówek jak szkoła narciarska Marilleva to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie musisz więc zastawiać się, co tym razem zaoferować dziecku na czas ferii zimowych, które tak często spędza ono przed komputerem czy w mieście. Z podróży do Włoch, w trakcie której przewidziana jest doskonała zabawa, będzie ono na pewno zadowolone.

Jazda na nartach — szaleństwo i bezpieczeństwo w jednym

Narty wielu rodzicom zapewne kojarzą się z niebezpieczeństwem, możliwością skręcenia kostki itp. Nic bardziej mylnego! Dobre szkoły, takie jak szkoła narciarska Folgarida zapewniają pełne bezpieczeństwo, dbając o każde dziecko indywidualnie. Posiadający odpowiednie certyfikaty i wykształcenie instruktor narciarstwa Folgarida dostosowuje zajęcia do poziomu i potrzeb wszystkich uczestników, pilnując aby nikomu nie stała się krzywda. Jednocześnie nie ogranicza to zabawy, która tutaj jest przednia. Dzieci nie czują się przytłoczone, świetnie się bawią i integrują. Dodatkowo jeśli placówka wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, pewność rodzica co do bezpieczeństwa dziecka i przyjemności czerpanej z kursu powinna być podwójna. Na przykład szkółka narciarska Folgarida wykorzystuje przewodnictwo kostne, dzięki któremu każdy instruktor narciarstwa Marilleva ma stały kontakt z uczniem, przekazując mu wszystkie polecenia, zaś dziecko nie traci przy tym bodźców z otoczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób uczestnik wie, co dzieje się wokół niego i jest w stanie uniknąć ewentualnego zagrożenia. Masz więc pewność, że oddajesz dziecko w dobre ręce!Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button