logo_2
 

Jak przygotować dzieci do narciarskiego szaleństwa?

Jak przygotować dzieci do narciarskiego szaleństwa?

Decyzja o rozpoczęciu nauki jazdy na nartach przez dziecko nie jest wcale taką prostą sprawą. Taka decyzja powinna zależeć przede wszystkim od aktywności i odwagi dziecka. Jeśli ma rozwiniętą koordynację ruchową można próbować. Tylko tu pojawia się pytanie: Gdzie? W Polsce? A może w jednej z polskich szkółek narciarskich zagranicą takich jak na przykład szkółka narciarska w Madonna di Campiglio. Odpowiedź brzmi: wszędzie. Swoich sił na nartach mogą próbować już pięciolatki, a czasem zdarzają się nawet młodsze dzieci. W szkółce narciarskiej w Madonna di Campiglio mogą ćwiczyć nawet czterolatki. Podobnie sytuacja wygląda w szkółce narciarskiej Marillewa.  Warto pamiętać, że maluchy nie odczuwają strachu, więc jest im łatwiej uczyć się nowych czynności. 

Jak zachęcić dziecko do jazdy na nartach?

Najważniejsze, żeby to dziecko samo chciało spróbować jazdy. Zmuszanie je do aktywności może nie tylko zniechęcić ale nawet zaowocować traumą. Warto więc na początku wzbudzić w dziecku ciekawość pokazując mu na przykład filmy o sportach zimowych czy filmy o zajęciach w szkole narciarskiej takiej jak na przykład szkółka narciarska w Folgarida. Nie wolno również zapomnieć, że dziecko uczy się przez obserwacje i jeśli będzie widzieć szalejących na stoku rodziców na pewno  zechce dołączyć. Może warto pomyśleć o wspólnej nauce. Takie szkoły jak szkoła narciarska Marilleva oferuje zajęcia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. 

Gdzie pierwsze próby?

Rodzice najczęściej wybierają polskie góry bo uważają, że daleka podróż z dzieckiem może być zbyt męcząca, ale warto pamiętać, że Włochy czy Austria nie są wcale tak daleko a sama podróż może się okazać dla dziecka niesamowitą zabawą i przygodą. Poza tym w takich krajach bez problemu można znaleźć polskich instruktorów i szkoły narciarskie tak jak na przykład szkoła narciarska w Madonna di Campiglio czy Folgarida. 

Kto powinien uczyć?

Wielu rodziców błędnie uważa, że jeżeli nie nauczy dziecka jazdy na nartach to jest złym rodzicem. Naprawdę jeśli nie jest się mistrzem stoku lub po prostu brakuje cierpliwości o wiele rozsądniej oddać dziecko w ręce profesjonalnych instruktorów. Dobry nauczyciel z profesjonalnej szkoły taki jak na przykład instruktor szkółki narciarskiej Marilleva nie tylko nauczy dziecko odpowiedniej techniki ale zrobi to w dodatku w atmosferze dobrej zabawy. 

Jak utrzymać entuzjazm dziecka? 

Każdy rodzic chyba to zna – kilka dni lub nawet godzin zabawy a potem całkowity brak zainteresowania. Jak sprawić, żeby dziecko nie tylko wykorzystało cały wyjazd bawiąc się na stoku ale żeby co więcej czekało z niecierpliwością cały rok na następny wyjazd? Przede wszystkim warto dokumentować pierwsze dni na stoku i postępy dziecka. Duma rodzica i zbudowana wokół tego atmosfera wyjątkowości sprawią, że nauka sprawi dziecku nie więcej przyjemności, ale maluch poczuje się również doceniony i zmotywowany do dalszego rozwoju. Warto również pamiętać, żeby nie przeszkadzać dziecku w nauce jazdy na nartach. Lepiej przyglądać się z boku pozwalając na robienie postępów w indywidualnym tempie.Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button