logo_2
 

Pomysł na ferie zimowe 2020

Pomysł na ferie zimowe 2020

Cieple wakacje latem to czas odpoczynku dla dzieci, jednak chwila oddechu potrzebna jest częściej niż raz do roku. Właśnie po to są ferie zimowe. Jest to dwa tygodnie, w czasie których dzieci regenerują swoje umysły, relaksują się, by móc intensywniej i chętniej podejść do nauki w kolejnej części roku szkolnego. Warto, by ferie były przyjemnym czasem, ale jednocześnie bardzo aktywnym, ponieważ siedzenie przed komputerem czy telewizorem przez cały dzień nigdy nie prowadzi do niczego dobrego, a często jeszcze bardziej potęguje zmęczenie. Co więc można zaoferować swoim pociechom na te dwa tygodnie? Gdzie je zabrać? 

Pierwszą opcją jest wyjazd nad morze. Wiele osób chętnie decyduje się na tego typu wakacje ze względu na panującą wówczas w Polsce aurę. Nie każdy bowiem lubi zimę, niskie temperatury, nie każdy też docenia korzyści zimowych sportów. Jeżeli więc Ty i Twoje dziecko lubicie wygrzać się na plaży, kąpać w morzu czy basenie to ferie nad morzem będą idealnym rozwiązaniem. Możliwości jest tu wiele, oczywiście wszystkie za granicą. Wyspy Kanaryjskie, Teneryfa, Madera, a może Egipt? Ogranicza Cię tu tylko wyobraźnia i… budżet. Trzeba liczyć się z tym, że jeśli chcecie pluskać się w basenie, relaksując się w pięciogwiazdkowym hotelu to taka przyjemność będzie Was trochę kosztować. Nie oznacza to jednak, że ferie nad ciepłym morzem zawsze są niezmiernie drogie! Wystarczy przeszukać trochę Internet, przejrzeć oferty hoteli czy innych miejsc noclegowych i znaleźć coś stosunkowo taniego. Nocleg bez basenu, jacuzzi i usługi all inclusive wcale nie jest takim złym pomysłem, ponieważ być może dzięki temu bardziej zmobilizujecie się do zwiedzania i zaglądania na okoliczne plaże. Dzieciaki z pewnością chętnie skorzystają z możliwości kąpieli w ciepłej, morskiej wodzie i robienia zamków z piasku jako z odskoczni od minusowych temperatur. To jak podróż w czasie. Wsiadacie do samolotu, a po kilku godzinach macie już inną porę roku!

Świetną alternatywą dla dość kosztownych wyjazdów do ciepłych krajów są wypady do ciekawych miast. Niezależnie od tego, czy za cel obierzesz Polskę, czy też zagraniczne miasto, nawet w ciągu jednego weekendu jesteście w stanie zobaczyć naprawdę wiele fantastycznych rzeczy. Warto odwiedzić przede wszystkim Warszawę, Wrocław, Kraków czy Zakopane. Poza tym całkiem bezproblemowy dojazd jest możliwy także chociażby do Berlina, Pragi, Budapesztu czy Wiednia. Dzieci zapewne nie zainteresują liczne muzea, ale w tego typu miastach mnóstwo jest parków rozrywki, interaktywnych centrów czy świetnych miejsc z jedzeniem. Poza tym zimą w wielu z tych miast rozkładane są jarmarki świąteczne, na których można spotkać mnóstwo lokalnych pyszności i kupić pamiątki. Jest to rewelacyjna pomysł dla zapracowanych rodziców, którzy nie są w stanie wygospodarować całego tygodnia czy nawet dwóch na dłuższy, zagraniczny wyjazd.

Najpopularniejszym rozwiązaniem na ferie zimowe jest oczywiście wypad w góry. Przede wszystkim mowa tu o jeździe na nartach. Jest to między innymi sposób na zacieśnienie rodzinnych więzi, chociażby poprzez wspólną naukę zimowych sportów, które oferują nie tylko szkoły w Beskidach czy Tatrach, ale także szkółka narciarska Marilleva. Poza tym sam wyjazd w góry bywa ogromną atrakcją dla dzieci, które na przykład mieszkają w mieście i zazwyczaj nie widują tak okazałego śniegu w ogromnych ilościach. W okolicy stoków zlokalizowanych jest wiele szkółek, dlatego nie musicie obawiać się wypadu w przypadku, gdy nie umiecie jeszcze jeździć na nartach. Jeżeli chodzi o same miejsca to opcji jest tu wiele. W Polsce mamy mnóstwo stoków i kurortów zimowych, z których uroków warto skorzystać. Osoby, które chcą jednak nieco dalszej wycieczki z powodzeniem mogą wybrać się na tego typu atrakcje do innego kraju. Prym wiodą tu między innymi Włochy. Ciekawą ofertę posiada chociażby dość znana szkółka narciarska Madonna di Campiglio. Jest to opcja dla osób, które lubią nowoczesne metody nauki. Dlaczego? Ponieważ szkoła narciarska Folgarida wykorzystuje technologię przewodnictwa kostnego, co bardzo ułatwia jazdę. Wówczas instruktor narciarstwa Marilleva ma ułatwiony kontakt z uczniem, gdyż ten z jednej strony słyszy polecenia, a z drugiej docierają do niego bodźce z otoczenia. Poza tym szkółka narciarska Folgarida to także świetne miejsce dla dzieciaków. Każdy instruktor narciarstwa Folgarida jest przeszkolony w zakresie nauki dzieci, dzięki czemu zajęcia są dostosowane do umiejętności i potrzeb każdego uczestnika, a przy tym wszystko odbywa się w bardzo przyjemnej, pełnej zabawy atmosferze. Warto mieć też na uwadze, że szkoła narciarska Marilleva oferuje atrakcyjne kursy dla dorosłych, dlatego ani rodzice, ani pociechy nie będą się nudzić. Mogą mieć oni zajęcia w tym samym czasie, dzięki czemu unika się problemów ze zorganizowaniem przebiegu wycieczki oraz opieki nad dziećmi. Dodatkowo instruktor narciarstwa Madonna di Campiglio dba o to, by poziom nauki był dostosowany do stopnia zaawansowania ucznia, dlatego nie jest ważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z nartami, czy jesteś już mistrzem tego sportu. 

Wyjeżdżając na ferie zimowe należy pamiętać, że jest to przede wszystkim czas dla dzieci, dlatego warto, by po części to one mogły zadecydować, co chcą robią. Nieważne, czy wybierzesz tunezyjskie plaże, czy może zechcesz, by szkoła narciarska Madonna di Campiglio pokazała Ci, jak radzić sobie ze sportami zimowymi. Ważne, by Twoje dzieci jak najlepiej przy tym odpoczęły, a przy okazji aktywnie spędziły czas. Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button