Dlaczego warto zacząć naukę jazdy na nartach jak najwcześniej?

Jazda na narta to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych i nic dziwnego – w końcu wyzwala on mnóstwo energii, a przy tym niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia całego organizmu. Tak naprawdę każdy ruch jest istotny, a w dobie coraz wygodniejszych rozwiązań i spędzania większości czasu na siedząco jest to szczególnie pożądane. Narty są tu świetnym rozwiązaniem przede wszystkim zimą, choć nie tylko, istnieje w końcu mnóstwo stoków funkcjonujących przez cały rok, w tym chociażby szkoła narciarska Madonna di Campiglio, przy której działają całoroczne wyciągi. Najistotniejszą sprawą jest tu jednak kwestia nauki jazdy na nartach. Jest to bowiem możliwe niezależnie od wieku i od stopnia zaawansowania, szczególnie jeśli ośrodek szkoleniowy, tak jak szkółka narciarska Madonna di Campiglio prowadzi zajęcia z podziałem na grupy, a każdy instruktor narciarstwa Madonna di Campiglio podchodzi indywidualnie do potrzeb i preferencji uczestnika.. Niemniej jednak w większości przypadków, jeśli to możliwe, poleca się naukę jazdy na nartach już od najmłodszych lat. Dlaczego? Powodów jest tu naprawdę wiele.

Możliwość ukształtowania pasji

Nie od dziś wiadomo, jak ważna w życiu człowieka jest pasja. To ona ma duży wpływ na to, jakimi ludźmi będziemy, jakie cele będziemy sobie stawiać i jak będzie wyglądać nasza umiejętność gospodarowania czasem. W końcu hobby wymaga przede wszystkim zaangażowania, dlatego musimy znaleźć na nie czas i potrafić łączyć je z nauką, pracą oraz odpoczynkiem. Takie nawyki kształtują się jeszcze w dzieciństwie. Wówczas jesteśmy bardziej podatni na wszelkie sugestie dotyczące rozrywek i znacznie lepiej chłoniemy wiedzę, dlatego istnieją większe szanse na to, że dana czynność faktycznie stanie się naszą pasją. Jeżeli więc dasz dziecku możliwość rozwijania się w jakiejś dziedzinie to w przyszłości z pewnością Ci ono podziękuje. Będzie to dla niego doskonała lekcja życia, a przy tym fantastyczna rozrywka, szczególnie jeśli uda mu się trafić na odpowiednich ludzi. W przypadku narciarskich ośrodków szkoleniowych istotne jest to, aby uczyć przez zabawę, tak jak robi to chociażby szkoła narciarska Marilleva. Dzięki temu Twoja pociecha nie będzie traktować jazdy na nartach jako rutyny, która wiąże się wyłącznie z wyjazdem na ferie. 

Aktywność fizyczna to korzyści dla ciała i umysłu dla osób w każdym wieku

Nie da się ukryć, że ruch jest niezbędnym elementem naszego życia. W zdrowym stylu życia kładzie się na niego nawet większy nacisk aniżeli na zrównoważoną dietę. Nic dziwnego, w końcu niesie to wiele korzyści dla całego organizmu – dla mięśni, kości i dla mózgu. Jest to niezwykle ważne w dobie otaczających nas zewsząd nowoczesnych technologii, które ograniczają nasz ruch do minimum. Najbardziej widoczne jest to u dzieci, które coraz chętniej siedzą przed komputerami czy telefonami, unikając aktywności pozornie przyjemnych, jak zabawy na świeżym powietrzu. Pokazanie im pasji, jaką może być jazda na nartach sprawi, że będą one chciały doskonalić swoje umiejętności w tym sporcie, a to wzmoże ich aktywność. Przyniesie to pożytek nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu, który na co dzień dopuszcza do siebie za dużo bodźców, w wyniku czego jest mniej produktywny, a to prowadzi do rozdrażnienia i senności. 

Łatwiejsze wchłanianie wiedzy

Umysł młodego człowieka jest jak gąbka i chłonie znacznie łatwiej w zasadzie każdą wiedzę, którą się mu zaserwuje. W związku z tym nauka jazdy na nartach podjęta jeszcze w dzieciństwie przyniesie lepsze efekty niż w wieku późniejszym. Wcale oczywiście nie musi być to nienaruszalną regułą, jeśli jako dorośli ludzie znajdziemy odpowiedni ośrodek szkoleniowy, taki jak szkółka narciarska Marilleva, gdzie każdy instruktor narciarstwa Marilleva dobiera uczniów do odpowiednich grup. Dzięki temu niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania nasz udział w takich zajęciach może być bardzo owocny!

Dawka szaleństwa i maksimum bezpieczeństwa

Mimo iż narciarstwo wydaje się być niebezpiecznym sportem, zresztą jak wszystko, co związane z niestabilnym, śliskim śniegiem, w rzeczywistości wcale nie musi tak być. Jeżeli Ty czy Twoje dziecko podejmiecie naukę pod okiem specjalistów, nie musicie obawiać się ryzyka kontuzji. W przypadku szkół takich jak szkoła narciarska Folgarida zachowywane są wszelkie standardy bezpieczeństwa, a każdy instruktor narciarstwa Folgarida stale ma oko na wszystkich uczestników, obserwując bacznie nie tylko całą grupę, ale także pojedynczych uczniów. Dodatkowym gwarantem bezpieczeństwa są nowoczesne rozwiązania w tego typu ośrodkach. I tak na przykład szkółka narciarska Folgarida stosuje metodę przewodnictwa kostnego, za pomocą którego instruktorzy mają stały kontakt z uczestnikami i mogą bez obaw wydawać im polecenia, a ci z kolei nie tracą bodźców z otoczenia, co znacząco poprawia bezpieczeństwo na stoku. W związku z tym nie musisz martwić się, że wysyłając swoje dziecko na kurs jazdy na nartach zrobi sobie ono krzywdę. Poza tym im młodsze jest dziecko, tym mniejsze uczucie lęku mu towarzyszy, dlatego łatwiej mu się przełamać do nowych rzeczy, a tym samym nauczyć się czegoś.