Nauka jazdy na nartach

Jazda na nartach to jeden z niewielu dostępnych sportów zimowych, a wyjazdy do ośrodków oferujących tę atrakcję stanowią doskonałą odskocznię od obowiązków dnia codziennego. Szkółka narciarska w Madonna di Campiglio to nie tylko idealne miejsce do szusowania przez doświadczonych narciarzy, ale także świetny wybór dla początkujących. 

Nauka jazdy na nartach z instruktorem – dlaczego warto?

Wielu osobom może wydawać się, że narciarstwo nie jest niczym trudnym do opanowania. Niektórzy preferują samodzielną naukę, inni z kolei cenią sobie „lekcje” u znajomych. Jest to jednak ryzykowne stanowisko, bowiem sport ten wymaga nabycia odpowiedniej techniki, której zazwyczaj nie nauczymy się bez pomocy specjalisty. 

Chodzi przede wszystkim o to, aby już na początku wyrobić sobie dobre nawyki, które z jednej strony pozwolą nam się rozwijać, z drugiej zaś zmniejszą ryzyko groźnych kontuzji. Warto również pamiętać, że wykwalifikowani nauczyciele posiadają wiedzę i doświadczenie związane zarówno z techniką, jak i na anatomicznymi kwestiami uprawiania narciarstwa. 

Instruktorzy w każdym kurorcie – Marilleva, Folgarida, Madonna, Livigno, Pejo i Tonale posiadają najwyższe uprawnienia, w tym wydane przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Dodatkowo każdy z naszych nauczycieli ukończył wyższe studia na Akademii Wychowania Fizycznego oraz przeszedł nasze, wewnętrzne szkolenie aby reprezentować najlepsze, sprawdzone metody nauczania jazdy na nartach 

Jak wyglądają lekcje jazdy na nartach?

Nauka jazdy na nartach z instruktorem opiera się na kilku etapach:
– zapoznanie ze sprzętem;
– omówienie zasad bezpieczeństwa na stoku;
– lekcja poruszania się na nartach, a także upadania i podnoszenia;
– zjazd w linii spadku stoku oraz w skos stoku;
– zjazdy pługiem, pługiem ślizgowym, hamującym i łukami płużnymi;
– opanowanie ześlizgu bocznego i skrętu bocznego, a także skrętów równoległych ślizgowych.

– wprowadzanie nart na krawędź w trakcie wykonywania skrętu

– dynamiczny skręt śmig oraz jazda terenowa

Czy nauka narciarstwa jest dla każdego?

Szkółka narciarska Folgarida oferuje naukę jazdy na nartach dla każdego. Niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania możesz z powodzeniem wykształcić lub poprawić swoje umiejętności. Każdy instruktor narciarstwa jest przygotowany do pracy nie tylko z osobami początkującymi, ale także z zaawansowanymi sportowcami, którzy chcą szlifować swój talent i technikę. Narciarstwo łączy przyjemne z pożytecznym.

Nauka narciarstwa dla dzieci

Szkoła narciarska oferuje również naukę jazdy na nartach dostosowaną dla dzieci od najmłodszych lat. Każdy instruktor zostaje indywidualnie dopasowany do preferencji i możliwości technicznych ucznia. Nasi nauczyciele posiadają najwyższe kompetencje oraz odpowiednie podejście, które znacznie ułatwia komunikację i naukę jazdy. Narciarstwo dla dzieci to nie tylko przekazanie uczniom niezbędnych informacji teoretycznych i technik jazdy, ale przede wszystkim świetna zabawa, która znacznie ułatwia proces nauki.