logo_2

Nauka jazdy na nartach

Jazda na nartach to jeden z niewielu dostępnych sportów zimowych, a wyjazdy do ośrodków oferujących tę atrakcję stanowią doskonałą odskocznię od obowiązków dnia codziennego. Szkółka narciarska w Madonna di Campiglio to nie tylko idealne miejsce do szusowania przez doświadczonych narciarzy, ale także świetny wybór dla początkujących. 

Nauka jazdy na nartach z instruktorem – dlaczego warto?

Wielu osobom może wydawać się, że narciarstwo nie jest niczym trudnym do opanowania. Niektórzy preferują samodzielną naukę, inni z kolei cenią sobie „lekcje” u znajomych. Jest to jednak ryzykowne stanowisko, bowiem sport ten wymaga nabycia odpowiedniej techniki, której zazwyczaj nie nauczymy się bez pomocy specjalisty. 

Chodzi przede wszystkim o to, aby już na początku wyrobić sobie dobre nawyki, które z jednej strony pozwolą nam się rozwijać, z drugiej zaś zmniejszą ryzyko groźnych kontuzji. Warto również pamiętać, że wykwalifikowani nauczyciele posiadają wiedzę i doświadczenie związane zarówno z techniką, jak i na anatomicznymi kwestiami uprawiania narciarstwa. 

Instruktorzy w każdym kurorcie – Marilleva, Folgarida, Madonna, Livigno, Pejo i Tonale posiadają najwyższe uprawnienia, w tym wydane przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Dodatkowo każdy z naszych nauczycieli ukończył wyższe studia na Akademii Wychowania Fizycznego oraz przeszedł nasze, wewnętrzne szkolenie aby reprezentować najlepsze, sprawdzone metody nauczania jazdy na nartach 

Jak wyglądają lekcje jazdy na nartach?

Nauka jazdy na nartach z instruktorem opiera się na kilku etapach:
– zapoznanie ze sprzętem;
– omówienie zasad bezpieczeństwa na stoku;
– lekcja poruszania się na nartach, a także upadania i podnoszenia;
– zjazd w linii spadku stoku oraz w skos stoku;
– zjazdy pługiem, pługiem ślizgowym, hamującym i łukami płużnymi;
– opanowanie ześlizgu bocznego i skrętu bocznego, a także skrętów równoległych ślizgowych.

– wprowadzanie nart na krawędź w trakcie wykonywania skrętu

– dynamiczny skręt śmig oraz jazda terenowa

Czy nauka narciarstwa jest dla każdego?

Szkółka narciarska Folgarida oferuje naukę jazdy na nartach dla każdego. Niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania możesz z powodzeniem wykształcić lub poprawić swoje umiejętności. Każdy instruktor narciarstwa jest przygotowany do pracy nie tylko z osobami początkującymi, ale także z zaawansowanymi sportowcami, którzy chcą szlifować swój talent i technikę. Narciarstwo łączy przyjemne z pożytecznym.

Nauka narciarstwa dla dzieci

Szkoła narciarska oferuje również naukę jazdy na nartach dostosowaną dla dzieci od najmłodszych lat. Każdy instruktor zostaje indywidualnie dopasowany do preferencji i możliwości technicznych ucznia. Nasi nauczyciele posiadają najwyższe kompetencje oraz odpowiednie podejście, które znacznie ułatwia komunikację i naukę jazdy. Narciarstwo dla dzieci to nie tylko przekazanie uczniom niezbędnych informacji teoretycznych i technik jazdy, ale przede wszystkim świetna zabawa, która znacznie ułatwia proces nauki. Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button