Nauka jazdy na nartach

Jazda na nartach to jeden z niewielu dostępnych sportów zimowych, a wyjazdy do ośrodków oferujących tę atrakcję stanowią doskonałą odskocznię od obowiązków dnia codziennego. Szkółka narciarska w Madonna di Campiglio to nie tylko idealne miejsce do szusowania przez doświadczonych narciarzy, ale także świetny wybór dla początkujących. 

Nauka jazdy na nartach z instruktorem – dlaczego warto?

Wielu osobom może wydawać się, że narciarstwo nie jest niczym trudnym do opanowania. Niektórzy preferują samodzielną naukę, inni z kolei cenią sobie „lekcje” u znajomych. Jest to jednak ryzykowne stanowisko, bowiem sport ten wymaga nabycia odpowiedniej techniki, której zazwyczaj nie nauczymy się bez pomocy specjalisty. 

Chodzi przede wszystkim o to, aby już na początku wyrobić sobie dobre nawyki, które z jednej strony pozwolą nam się rozwijać, z drugiej zaś zmniejszą ryzyko groźnych kontuzji. Warto również pamiętać, że wykwalifikowani nauczyciele posiadają wiedzę i doświadczenie związane zarówno z techniką, jak i na anatomicznymi kwestiami uprawiania narciarstwa. 

Instruktorzy narciarstwa Marilleva posiadają najwyższe uprawnienia, w tym wydane przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Dodatkowo każdy z naszych nauczycieli ukończył wyższe studia na Akademii Wychowania Fizycznego. 

Jak wyglądają lekcje jazdy na nartach?

Nauka jazdy na nartach z instruktorem opiera się na kilku etapach:
– zapoznanie ze sprzętem;
– omówienie zasad bezpieczeństwa na stoku;
– lekcja poruszania się na nartach, a także upadania i podnoszenia;
– zjazd w linii spadku stoku oraz w skos stoku;
– zjazdy pługiem, pługiem ślizgowym, hamującym i łukami płużnymi;
– opanowanie ześlizgu bocznego i skrętu bocznego, a także skrętów równoległych.

Czy nauka narciarstwa jest dla każdego?

Szkółka narciarska Folgarida oferuje naukę jazdy na nartach dla każdego. Niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania możesz z powodzeniem wykształcić lub poprawić swoje umiejętności. Każdy instruktor narciarstwa jest przygotowany do pracy nie tylko z osobami początkującymi, ale także z zaawansowanymi sportowcami, którzy chcą szlifować swój talent i technikę.

Nauka narciarstwa dla dzieci

Szkoła narciarska oferuje również naukę jazdy na nartach dostosowaną dla dzieci od najmłodszych lat. Każdy instruktor zostaje indywidualnie dopasowany do preferencji i możliwości technicznych ucznia. Nasi nauczyciele posiadają najwyższe kompetencje oraz odpowiednie podejście, które znacznie ułatwia komunikację i naukę jazdy. Narciarstwo dla dzieci to nie tylko przekazanie uczniom niezbędnych informacji teoretycznych i technik jazdy, ale przede wszystkim świetna zabawa, która znacznie ułatwia proces nauki.