logo_2

Zabawa – narciarstwo

Jazda na nartach to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Ta aktywność zdobywa serca nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Jednak jak wiadomo, to właśnie najmłodszych najtrudniej przekonać do uprawiania sportu. Często wydaje się to być ciężkim zadaniem, ale nie dla nas! Szkółka narciarska Marilleva oferuje naukę jazdy dla dzieci przez zabawę.

 

Instruktorzy narciarstwa doskonale wiedzą, że nie istnieje żadna teoria, która jest w stanie zaciekawić dzieciaki na tyle, żeby z chęcią przyswoiły najważniejsze informacje. Jeżeli chcemy, aby dziecko pokochało narty i mogło rozwijać się w tej dziedzinie, musimy zadbać o jego nastawienie psychiczne, czyli przede wszystkim o to, aby kojarzyło ono jazdę na nartach ze świetnie spędzonym czasem. 

Dlaczego warto uczyć dzieci przez zabawę?

Zabawa podczas nauki buduje pozytywny obraz czynności w wyobraźni malucha. Zwykle wszystkie nadprogramowe zajęcia, nawet najbardziej atrakcyjne dla dzieci, wydają się być nieprzyjemnym obowiązkiem. Takie nastawienie spowoduje, że mały sportowiec  nie będzie z chęcią uczył się jazdy. Poza tym może to zablokować jego rozwój w tej kwestii. Zabawa zaś sprawia, że dziecko chętnie uczestniczy w zajęciach i czerpie z nich całymi garściami, zapamiętując lekcje poprzez skojarzenia. 

Jak wygląda nauka jazdy na nartach dla dzieci?

Warto zacząć od tego, że każdy instruktor w Madonna di Campiglio posiada odpowiednie kwalifikacje do nauczania, dzięki czemu pilnuje, aby nikomu nie stała się krzywda. Dodatkowo instruktorzy obserwują predyspozycje psychiczne ucznia, by nabrać do niego odpowiedniego podejścia. 

Zajęcia indywidualne

Lekcje indywidualne są tu zależne od charakteru dziecka. Niemniej jednak większość zajęć opiera się na różnego rodzaju zabawach, w tym np. szybowce czy robienie pajacyków. Wszystko po to, by dziecko nauczyło się koordynować ruchy na nartach. Dzięki temu jego jazda będzie naturalna.  Zajęcia teoretyczne z zakresu narciarstwa również mogą być ciekawe. W końcu komu nie podoba się określenie „kawałek pizzy” zamiast „skręt z półpługu”? 

Nauka jazdy w grupach

Interesujące dla dzieci są w szczególności zajęcia w grupie. Dzięki temu mogą one motywować się nawzajem – każde chce być najlepsze, dlatego też bardziej przykłada się do nauki. Zabawy integracyjne na śniegu to doskonały początek przyjemnej przygody, a jednocześnie rozgrzewki!

Naszym instruktorom przyświeca zawsze jedna zasada: każdy uczeń jest inny i każdego należy traktować indywidualnie, ale wszyscy potrzebują jednego – bezpieczeństwa. Łącząc je z dobra zabawą można stworzyć prawdziwych mistrzów narciarstwa.Czuwamy nad bezpieczeństwem młodych narciarzy jeszcze przed rozpoczęciem śnieżnej przygody! Zgorkowców dzielimy na małe, kameralne grupy, dzięki czemu już po kilku godzinach wiemy wszystko o umiejętnościach i predyspozycjach wszystkich uczestników. Bez problemu też weryfikujemy stopień zaawansowania wskazany przez rodziców w formularzu rejestracyjnym. Gwarantujemy, że nic nie umknie naszej uwadze!

Poziom mocy "0"

Dzieci mające pierwszy raz kontakt z nartami lub brak następujących mocy narciarskich:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie zahamować pługiem oraz samodzielnie jeździć pługiem na wprost. Będzie potrafił korzystać z wyciągu taśmowego. Będzie super się bawił oraz zostanie zaszczepiony w nim narciarski duch.

Poziom mocy "1"

Dzieci które już odbyły kurs narciarski i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Będzie potrafił samodzielnie skręcać pługiem a także zatrzymać się dynamicznie w wyznaczonym miejscu. Nauczy się panować nad prędkością. Będzie potrafił samodzielnie korzystać z wyciągu orczykowego. Pozna nowe rodzaje tras narciarskich. Wykona skok na płaskim terenie.

Poziom mocy "2"

Dzieci które już odbyły kursy narciarskie i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kurs będzie polegał na doskonaleniu zdobytych wcześniej mocy narciarskich. Kursant będzie potrafił ustawiać narty równolegle podczas jazdy w skos oraz przyjąć pozycję dostokową. W fazie sterowania oraz wykończenia skrętu będzie ustawiał narty równolegle. Wykona skok na wyboistym terenie.

Poziom mocy "3"

Dzieci które już odbyły kilka kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił skręcać równolegle ślizgowo oraz wykona równoległe hamowanie bokiem. Zostanie u niego pogłębiony układ dośrodkowy w skręcie. Nauczy się prawidłowego odciążenia NW. Wykona pierwsze skręty na krawędziach podczas fazy sterowania oraz wykończenia skrętu. Nauczy się skakać na podstawowej „hopce” oraz przejazdu przez „box’a”.

3

Poziom mocy "4"

Uczestnicy, którzy odbyli już wiele kursów narciarskich i posiadają następujące moce:

Jaką moc uzyska kursant?

Kursant będzie potrafił w pełni skręcać na krawędziach oraz dostosowywać odpowiedni promień skrętu ciętego w zależności do prędkości, trasy oraz sytuacji na stoku. Narciarz zdobędzie wiedzę oraz podstawowe umiejętności z jazdy sportowej oraz z jazdy freeride’owej. Będzie doskonalił wykorzystanie „hopek” oraz „box’ów” w jeździe freestyle’owej. Stanie się w pełni samodzielnym narciarzem, wyposażonym w kompleksową wiedzę oraz umiejętności stwarzające możliwość bezpiecznego poruszania się na nartach na każdej trasie oraz w każdych warunkach.

Call Now Button